Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire gáz, ha nem tudom,...

Mennyire gáz, ha nem tudom, hogy konkrétan mit akarok csinálni a jövőben?

Figyelt kérdés

Most 19 éves vagyok, szóval idén fogok felvételizni és helyeket meg tudok jelölni, 6-t is megjelöltem, mert az érdekel (jogot jelöltem meg), de közben meg ha megkérdezné tőlem valaki, hogy hogy képzelem el magam 10 év múlva, mit dolgozom, nem tudnám megmondani.

Mert olyan ügyvédként, aki büntetőjoggal foglalkozik, annyira nem, inkább ingatlanugyeket intéznek szívesen meg az lepapírozásokat


De valahogy úgy érzem, hogy mire ügyvéd leszek (min. 8 év ), addigra milyen idős leszek és uristen, nem tudok már tanulni, ezt kell mindig csinálnom és mi lesz velem.

Jó, tudom, ez hülyeség, mert bármikor lehet szakmát váltani, újat tanulni, 40 évesen is.

Csak úgy vagyok vele, hogy azért 27 évesen nem ártana, ha lenne egy normálisan fizető munkahelyem és már külön költöznek a barátommal.

És emiatt meg valahogy úgy vagyok vele, hogy akkor már nehéz lenne új dolgot tanulni, mivel nyilván nem lenne annyi idom rá.

Meg engem a Lovas szakmák nagyon érdekelnek, de abból az egyik ilyen iskola Kaposváron van, ami nekem nagyon messze van (6 óra vonattal), ezért ha a jog után akarnám azt tanulni, akkor is kollégiumba kellene mennem, mert lejárni naponta nem tudnék (levelező azon a szakon nincs) viszont ha meg OKJ képzésre megyek, akkor egy alap Lovas tudással kellene rendelkeznem, amihez meg gyakorlás, idő és nyilván sok pénz kellene


És emellet bármilyen OKJ tanfolyamot szeretnek elvégezni, ahhoz pénz kell, szóval egy jól fizető állás is

Kicsit olyan ördögi körnek érzem ezt az egész dolgot


Valaki legyszi nyugtasson meg


És aki elolvasta az egészet, köszönöm, aki meg értelmesen válaszol is rá, annak meg főleg köszi :)



2019. febr. 10. 19:38
 1/2 Varga Lilian válasza:
100%
Ez teljesen normális érzés. Szerintem ezen mindenki átesik érettségi előtt. Olyan sok mindent lehet csinálni és annyi mindent lehet tanulni hogy szerintem nehéz is kiválasztani a megfelelőt. Ezen ne aggódj. Azt válaszd amit szeretnél most csinálni és később bármi lehet belőled ha ezen változtatni szeretnél. Van 12 félév egyetemed meg 2 ingyenes OKJ képzésed. Még hát elotted az egész élet. Próbáld ki magad valamiben aztán valtsd ha mégsem az az "igazi"
2019. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kevesen vannak, akiknek a gimiben konkrét elképzelésük van a jövőjüket illetően. Emiatt is van annyi szakváltás, mert 18 évesen gyerekfejjel olyan nehéz eldönteni, hogy mit akarunk az élettől. Hiába a szülői támogatás, család, barátok, a pályaválasztás olyan dolog, hogy csak magunkra szabad hallgatni, és ezt tudjuk is, emiatt nagy a nyomás ilyenkor.


Utolsó évben nekem is voltak terveim, én is azt hittem, huszonegy-két évesen megváltom a világot, hogy mennyire felnőtt leszek, diplomával a kezemben stb. Ehhez képest a 19 és 21 éves korom közti időszakban változtam a legnagyobbat, de nem érettségben, mert nem nőttem fel jobban, csak gondolkodásban változtam, az egész világról alkotott képem más, mint amit az érettségi évében gondoltam. Őszintén, én se tudom, még most sem elképzelni magam 27 évesen, de annyit mondok, hogy az se öreg, hidd el. A kor ne legyen akadály a terveid megvalósításában. Bontogasd a szárnyaidat, próbálj ki több mindent és előbb-utóbb megtalálod az utadat :)

2019. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!