Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE programtervező vagy...

Donnerwetter kérdése:

ELTE programtervező vagy Óbudai mérnökinfó éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Nyílt napokon résztvéve mindkét egyetemről pozitív kép alakult ki bennem a tanulási lehetőségeket illetően.


Ha minden igaz az OE-NIK mérnökinfó 2017-ben lecserélte az addig 5 éve használt tantervét, mivel elavultnak tekintették. ELTE- IK-n 2018 óta van új tanterv.


Mindkét egyetem kihangsúlyozta, hogy "nagyon gyakorlatorientált" képzést nyújtanak a hallgatóknak.

Vannak valakinek friss tapasztalatai a ezekről a tantervekről?


Mely programozási nyelveket oktatják? Nyílván ez specializációtól is függ.

OE-NIK-en, Szoftvertervezés és –fejlesztés specializáció tűnik érdekesebbnek számomra.

Programtervezőn kérdeses, hogy B v. C szakirány.



2019. febr. 10. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom (bár nem én járok oda, csak szakot keresek magamnak), hogy az ELTEn az infó szak elég béna, tekintve, hogy inkább a bölcsészetre fekszenek rá.
2019. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mely programozási nyelveket oktatják?

- ÓE: először C#, majd Java

-ELTE, ha jól tudom C++-val kezd, és van C és Java.

Az ELTE programtervező az ELTE TTK-ból vált ki, szóval azt bénának nevezni, nagy fokú ismerethiányra vall....

2019. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ÓE-re jártam (már régebben kezdtem). Megnézegettem közepesen alaposan a legújabb tantervet, de szerintem leginkább csak átstrukturáltak, összevontak (pl. nem számít külön tárgynak valami, hanem lesz egy előadás része meg egy gyakorlati része a tárgynak). De lehet, hogy van változás. Úgy vettem észre, hogy igyekeznek a legújabb technológiák felé is nyitni, illetve lehet, hogy kivettek néhány dolgot, amit nem ítéltek annyira hasznosnak. De úgy vélem, hogy még most is viszonylag nagy hangsúly van a villamosságtani tárgyakon és a gazdasági tárgyakon a fő csapásirány mellett.

Középiskolában nagy vágyam volt, hogy programozó legyek, de a hálózatok is érdekelni kezdtek, és mivel nem tudtam dönteni, ezért is mentem talán az általánosabb mérnök-infó szakra. Ma már talán programtervezőire mennék, ha programozó szeretnék lenni, mert nagyon nem illeszkedett a gondolkodásmódomhoz az a féle, amit villamosságtan, elektronika, digitális technika órákon kellett alkalmazni, ezért nehéz volt számomra. Persze sokan meg ezt szeretik.

Viszont hogy az ELTE gyakorlatorientált lenne az röhejesnek tűnik. Az ELTEn a matekon van nagyon nagy hangsúly, még akkor is, ha kevésbé matekos szakirányt választasz. A matek meg akárhogy is csinálod, egy eléggé elméleti dolog...

Visszatérve az ÓE-hez: valóban vannak izgalmasan hangzó szakirányok, de nem minden félévben indul mindegyik (bár az SZT általában indul azt hiszem). És nem automatikusan vesznek fel, hanem kvázi verseny van, hasonlóan az egyetemi felvételihez. Egy bizonyos létszámnál meghúzzák a határt. Csak gondoltam jobb, ha ezzel tisztában vagy.

OE-NIK-en egyébként az elejétől kezdve C# van, meg van egy félév Java. Ezen kívül kis létszámban C++-os szabadon választható óra szokott indulni, meg webprogramozás. Újabban valami web is van a tananyagban úgy láttam.

ELTE programtervezőn C-vel kezdenek az új tantervben. Van még Java, Python ill. szabadon választható tárgyként még egyebek is felvehetők.

2019. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a köztudatban úgy van, hogy a BME-VIK mérnökinfó és az ELTE programtervező a legjobb képzés Budapesten. Ez lehet írni annak a számlájára, hogy a felső oktatásban meghatározó a szívatás-mítosz, hogy a szopatós tananyag egyenesen arányos a megszerzett tudás kiválóságával. Tény, hogy matematikai elméleti alapokra szükség van.


Szomorú lenne, ha csak a BTK kapna nagyobb figyelmet, és ez az IK rovására menne.


Óbudai kapcsolatban pár érdekes cikk jelent meg: [link] (megszorítások stb)


[link] (egybeolvasztás a Pázmánnyal, részben v. teljesen, kérdéses, de nem feltétlenül jó omen olyan helyre jelentkezni, melynek jövője (pl. átszervezések) bizonytalan)

2019. febr. 10. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, erről a botrányról majdnem el is feledkeztem. Tájékozódsz, kérdező, ez tetszik! Szerintem amúgy végül nem lesz belőle semmi, túl nagy a tiltakozás. De persze nem lehet tudni...
2019. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

@#5

Mivel egy meghatározó döntés előtt állok, szeretném a lehető legjobban körbejárni a dolgokat.

Jelenleg nagy csend van az ügy körül (vihar előtti csend?), de az aláírásgyűjtés ellenére elég valószínűleg tartom, hogy tényleg megtörténik, amivel rémisztgetnek. Meg is lesz magyarázva, hogy miért volt szükséges...


Egyébként köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos, főleg a specit illetően! Jó tudni, hogy "küzdeni" kell, hogy melyikre vesznek fel.


A fizika oktatás messze nem olyan színvonalas a gimimben, hogy az általad említett mérnökös törzstárgyak ne okozzanak fejtörést. :D Teher alatt nő a pálma.

Az eltés matek (és az OE-s) tárgyakkal sincsenek illúzióim, sokkal töményebb és nagyobb szigorral elvárt tudást akarnak átadni.


Az OE-s dékán szellemesen egy jó kis matek izelítőt mutatott a prezentációjában, a komplex számokról. :D Azt mondta, majd megértjük az egyetemen.

2019. febr. 10. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

A fiam az ELTE programtervező-matematika szakát végezte pár éve és max. elégedett volt a megszerzett tudással.

Álláskeresésnél pedig az ELTE nagyon elfogadott.

2019. febr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!