Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász képzés ismerettség nélkül?

Jogász képzés ismerettség nélkül?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallom, hogy hiába végzek el egy jogász képzést ha nincs ismerősöm, nehezen/nem találok jó munkát.

Ez mennyire igaz? Vagy ha igaz is akkor ismerettséget az egyetem alatt is lehet szerezni vagy csak ilyen ,,nagyapa jogász volt és ad nekem munkát,, szinten megy a dolog?



2019. febr. 10. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bp-n nem gond a nagy választék miatt, vidéken viszont már jóval nehezebb, pláne ha ügyvédnek szeretnél menni. Száz ezres városban az utóbbi öt évben kétszer láttam ügyvédjelölti álláshirdetést. Nagyobb cégeknél néha 1-2 jogtanácsosi állás jelenik meg. Vagy ott vannak még az állami melók. De most a NAV se hirdet, mert létszámstop van. Bíróság, ügyészség, hatóságok, önkormányzat, az ügyészséget leszámítva CSOK-ra hajtó nőknek és balfék férfiaknak jó választás. Bíróságon évente úgy ötven fogalmazói helyet hirdetnek meg országosan, oda ismeretség nem kell, de jó diploma azért igen. Szóval valamit azért lehet találni vidéken is, a fontosabb kérdés, hogy érdekel-e maga a jog.
2019. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem Bécsben végzett jogászként, ő a példa rá hogy ez mennyire nehéz családi kötelékek nélkül. A diplomája a legjobbak közé tartozott mikor végzett és 7 évig munkanélküli volt Bécsben (vagyis kocsmárosként dolgozott a nagybátyjánál)... volt 1 állása, amire azt hitte ugródeszka lesz, mert egy ügyvédnek kellett dolgoznia, de titkárnői feladatokat kellett végig csinálnia és minden tökéletesen csinált se tudott előre jutni, és akkor derült ki hogy a drága ügyvédúr a kis porontyának aki akkor végezte az egyetemet tisztogatta az útjait és az unokatesómat meg csak kb titkárnőnek vette fel, mikor azt mondta segít neki kialakítani az ügyfélkörét és társ ügyvéd lesz majd. Ausztriában egy messzebbre fekvő kisvárosban lett állása de ott is csak irodai papírokra kell az ügyvédi nevét adnia meg pár dolgot átnéznie...
2019. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom rengeteg minden függ az egyetemi évek alatt töltött időtől. Meg kell alapozni mar egyetem alatt, ki kell használni minden lehetőséget ami adatik. Így sem lesz könnyű, de könnyebb mint nulláról indulni.
2019. febr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!