Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hülyeség lenne így elvégezni...

Hülyeség lenne így elvégezni az irodai titkár okj-s képzést?

Figyelt kérdés

Még nem teljesen vagyok benne biztos, hogy merre tovább, viszont ami érdekelene az az ELTE keleti nyelvek és kultúrák koreai szak, márcsak az ösztöndíj miatt is, amivel ki lehet menni tanulni. Namost, nem tudom pontosan hogy mi szeretnék lenni, a nyelvet mindenféleképpen tanítanám, de mivel nem túl elterjedt, ebből nem élnék meg. Arra gondoltam, hogy így egyetem mellett ha lehetséges, vagy utána, még elvégeznék egy ilyen okj-t, mivel szerintem elég hasznos dolgokat tanítanak az alapján amiket leírtak:

10066-16 Gazdálkodási alapfeladatok

12082-16 Gépírás és irodai alkalmazások

12083-16 Gyorsírás

12084-16 Üzleti kommunikáció és protokoll

10072-16 Rendezvény- és programszervezés

12085-16 Titkári ügyintézés gyakorlata

11554-16 Irodai szakmai idegen nyelv

11498-12 Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)

11499-12 Foglalkoztatás II.


Legalábbis ha majd valami iroda féleségben szeretnék dolgozni akkor hasznosak lennének ezek az ismeretek nyelv mellé nem? Vagy így sem érné meg és felesleges lenne?

Gondolkoztam még az idegen vezető okj-n is mellé, illetve érdekel a weblap készítés is, de abból sajnos nincsen államilag elismert okjs képzés.

Ezek még mind gyér elképzelések, de ami biztos az az egyetem, ha nem találok mást, legalább amíg az utamat keresem, addig azt tanulom amit szeretek. Esetleg tudtok valami tanácsot adni mit kezdjek magammal? Inkább dolgozok kicsit kevesebbért -persze minimálbérért nem akarok- de legyen egy jó munkahelyem ahol szeretem azt csinálni, amivel foglalkozom. A tanulással sincs gond, ha olyat tanulok ami érdekel, vagy valamilyen szinten kapcsolódik hozzá, vagy tudom hogy a jövőben hasznát veszem.

Illetve még egy kérdés. Ilyen tervekkel érdemes lenne valahol külföldön megpróbálni tanulni esetleg elhelyezkedni? Ennek még nem néztem annyira utána.

Előre is nagyon köszi a válaszokat!



2019. febr. 10. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:

,,az ELTE keleti nyelvek és kultúrák koreai szak, márcsak az ösztöndíj miatt is, amivel ki lehet menni tanulni"


Diplomával meg TEFL vizsgával viszont nem csak tanulni mehetnél ki rövid időre, hanem angolt tanítani is. Ahhoz meg mindegy milyen diplomád van.

Az ilyen irodai titkár, stb képzések meg nem sokat érnek, csak magaddal cseszel ki, mert elszúrod az ingyen tanulást.

2019. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az informatikai ügyintézések alapjait megtanulni hasznos így, ám érdemes volna a jövőben ezt valamilyen összeillő üzleti-céges területtel egyesíteni. Pl. szociális-gyermekvédelmi vagy rendezvényszervező irány. Két szakképesítés iskolarendszerben továbbra is ingyenes, illetve szociális irány szintén lehet felsőoktatási. Abból jónak tartom a pedagógiai OKJ-t és a felsőfokú szakmát is. Persze az OKJ éppen megszűnik és Irodai titkár helyett Üzleti ügyintéző lesz. Ezzel is vigyázni kell úgyszólván, hogy ne egy eltörlésre váró szakmát szerezzünk meg.
2020. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!