Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, faktválasztás előtt. Ami érdeklne az leginkább a nyelvek (angol, német), de akár a biosz vagy a töri is. Természetesen a továbbtanulásomhoz szeretnék faktot választani, de azt még nem tudom, mi szeretnék lenni. A következőkön gondolkozok: gyógytornász, pszichológus (ezeket csak magánpraxisban), illetve bármi olyan érdekel, ahol a magm ura lehetek.


17/L



2019. febr. 11. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Egyik sem jó választás. Túl sok a pszichológus, nehéz munkát találniuk. Magángyógytornászra alig van igény. Azt képzeled, csinálsz, egy weboldalt, hogy Lélek Laura pszichológus, aztán már özönlenek is a páciensek? Hát nem így megy. Gondolkozz még!
2019. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg gondolkozz még kicsit. Az első válaszadónak igaza van.

A pszichológus az nem csak annyi, hogy elvégzel egy alapképzést. Mesterképzés is kell, és ráadásban utána még egy szakképzés is (asszem ez összesen 9-10 év) hogy egyáltalán klinikai pszichológus lehess. Ezek után dolgozol a szakmában pár évet, hogy legyen tapasztalatod. Utána majd csinálhatod magánban is, de tapasztalat és páciensek nélkül kicsit nehéz.

Gyógytornászra kb. hasonló dolgok igazak.

Ha a magad ura akarsz lenni, akkor vállalkozz. Egyéniben vagy cégként, tökmindegy. De ott biztosan te vagy a főnök.

Törivel még jogászt tudnám ajánlani és ott ügyvédként magánban. Csak a jogi szakmákkal is az a baj, hogy hihetetlenül telített, úgy mint a pszichológus.

2019. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam még akkor, hogy mi akarok lenni, és még most sem igazán végzősként (bár már kezd valami körvonalazódni).

A nyelvekkel úgy voltam, hogy nem veszíthetek semmit, az mindig jól jön, szóval azt vettem fel.


Nálunk, ennek olyan nagy feneket kerítve meghirdették hogy "jaj, akkor már most döntsd el 15-16 évesen, hogy mi akarsz lenni és arra a faktra KELL jelentkezned, különben nem ér az egész semmit".

Van olyan osztálytársam aki most, az utolsó félévben vett fel új faktot és abból érettségizik. Szóval bármikor bármi változhat.

2019. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gyógytornász vagy pszichológus akarsz lenni akkor csak a biológia jöhet szóba. Gyógytornászoknak szinte csak biológiával kapcsolatos tárgyaik vannak, és aki emeltezett belőle az kis túlzással röhögve megcsinálja, de akinek még érettségije se volt bioszból az nagyon szenvedett. Pszichológián is nehéz a biosz ezért oda is azt ajánlanám, a többi tantárgyat be lehet magolni de a pszichos biosz nehezebb annál, hacsak nincs emelted, mert az már egyből nagy segítség.
2019. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!