Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok, ti mit gondoltok...

Orvosisok, ti mit gondoltok erről a videóról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=BYHmzufGgus


Jó, 3 éves, de ma is hasonló a helyzet. Véletlenül hozta fel a youtube és belenéztem. Nem azt akarom megvitatni, hogy mi a helyes (menni vagy maradni), meg, hogy ki milyen hazafias, csak a videóban elhangzottakkal kapcsolatban a véleményétekre vagyok kíváncsi, a videó alatt nincsenek engedélyezve a kommentek (sejtem, milyen okokból).


Nekem az nagyon elkeserítő, ahogy az első párosból a lány úgy kezdte, hogy "k*rvára nem tudja, miért akar ma egy ember orvos lenni, inkább menekülni kellene". És az ezt követő pár interjú alany azon túl, hogy olyan nagyképűséggel beszéltek, ledöbbentett, hogy megbánták, hogy orvosnak mentek. Amikor ők kezdték, olyan jó volt a helyzet, vagy mi? Csak nem értem a hozzáállásukat, hogy miért reagáltak így meg mondjuk ezeknek a lányoknak a stílusa borzasztó visszataszító volt számomra. Ilyenekkel van tele az orvosi?


Még egyszer mondom, nem azzal van bajom, hogy külföldre akarnak menni, hanem, hogy így beszélnek az orvosi hivatásról. A videó további része korrekt volt szerintem, legalábbis értelmes emberek mondták el a véleményüket, de az elején az interjúztatott alanyok (nem az összesé) véleménye elkeserítő.



2019. febr. 12. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is elég alpári módon fogalmazott egy-két lány (bár volt ott alkohol bőven), ők valószínűleg nem hivatástudatból mentek orvosira, vagy ha mégis, akkor sajnálom, hogy nem élvezik, amit választottak. Felmerül a kérdés, hogy ha olyan szar akkor miért nem váltanak/váltottak? Egy interjú során én biztos nem ilyen stílusban nyilvánulnék meg, de ezek szerintem kiragadott esetek voltak, na meg biztos ivott eleget mindenki, az meg néha olyat mondat az emberrel, amit nem gondol komolyan. Én Debrecenben tanulok, itt nem igen találkoztam még ilyen "szar az orvosi, nem éri meg érte szenvedni, stb" típusú véleményekkel. Sokan ki akarnak menni külföldre, akik maradnának sincsenek megelégedve az itthoni körülményekkel, de ilyen megjegyzéseket azért ritkán hallok. Nem hiszem, hogy a SOTE-ra ez lenne jellemző, csak ez a videó próbálta ezt az aspektust rávetíteni.
2019. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Ha ismered a 444-et akkor tudod, hogy hogyan ment ennek a videónak az elkészítése is.


Szándékosan egy egyetemi bulira mentek el interjút készíteni, ahol mindenki részeg volt többé kevésbé. Utána úgy vágták meg, hogy az jöjjön le, hogy mekkora szar a helyzet és persze mindenki el fog menni itthonról.

Része a kormányt lejárató propagandának, tehát így kell értékelni amit láttal.


Kommentek nem véletlenül lettek letiltva itt is és az eredeti cikk alatt is, mivel sok egyetemista sérelmezte, hogy a video nem fedi a valóságot és meg lett vágva igen erősen.


Továbbá maga a tény, hogy szándékosan buliba mentek iterjút készíteni és részeg egyetemistákat szerepeltettek benne szintén kinyitotta a bicskát sokak zsebében. Annak idején még 3 éve láttam a kommenteket: sokan sérelmezték, hogy mi az hogy fiatalok adóforintjainkból tanulnak erre elmerészelne menni külföldre.


Szerintem a video maga egy szemét húzás az orvostanhallgatók és orvosok felé a 444 részéről több okból is.

Továbbá nem fedi általános valóságot se.


Igen szar az egészségügy itthon és nincsenek rendesen megfizetve az orvosok, DE

ennek a következménye az is, hogy sokan szakmátváltanak, vagy elmennek magánrendelni. Tehát ennyien nem mennek ki külföldre mint ahogy a videoban ez lejönne.

2019. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!