Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment,...

Gazdálkodás és menedzsment, vagy emberi erőforrások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi a véleményetek, melyik képzés érné meg jobban a fent említettek közül?


Inkább vagyok humán, mint reál beállítottságú, ugyanakkor reál tárgyaknál is oda tudom tenni magam, ha eleget gyakorlok. Szeretek emberekkel foglalkozni, sokáig a pszichológia is vonzott. Ugyanakkor egy olyan diplomát szeretnék majd magaménak tudni, amivel jók az elhelyezkedési lehetőségek ma a munkaerőpiacon.


Ti melyiket javasolnátok? Személyes tapasztalatok is jöhetnek!

Köszönöm a segítséged!



2019. febr. 12. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Egyikre sem. Büfészakok. Nem fogsz vele sokra menni. Inkább Pénzügy és Számvitelt végezz, ha a gazdasági szakok érdekelnek. Azzal ellehet helyezkedni sok helyen és még mérlegképes könyvelőit is megkapod.
2019. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát nőként pedig nem vonz a műszaki és úgy veszem észre, ezekkel a szakokkal - meg úgy általában gazdasági végzettséggel - nem olyan rosszak a kilátások. Ilyen téren tanult ismerőseim, barátaim tapasztalataiból merítek.


Már nagyon elkeserít, hogy lassan mindenre ráhúzható a "büfészak" jelző, ami nem mérnöki. vagy infó..

2019. febr. 13. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján inkább az emberi erőforrások. Egyébként elég sok hr álláshirdetés van és utána sok msc-re is mehetsz, ha változik a véleményed. Én arra mennék a helyedben.
2019. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Anno én is ezen a kettőn gondolkoztam, de HR-es lehetsz úgyis, ha pszichológiát végzel, tehát teljesen felesleges egy gazdasági képzéssel szivatnod magad.

A gazdálkodás és menedzsment pedig olyan szak, hogy minden területre betekintést nyersz, de mégsem fogsz ismerni semmit igazán.

Én ezért választottam a pénzügy és számvitelt, amihez meg automatikusan jár a BSC elvégzése után a mérlegképes könyvelői. Piacképes diploma, konkrétan bárhol eltudsz vele helyezkedni.

Én jelenleg gyakornokként dolgozok pénzügyi elemzőként 1600-as nettó órabérben.

:)

2019. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki Pszichológiát végegz egyetemen az nem HR-snek fog állni. Erre a szakra nehezebb bejutni, mint az orvosira. Aki ezt elpazarolná arra, hogy a HR-en legyen, az buta..nagyon buta...
2019. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

pszichológiát nem végeznék, mert félek nem tudnék vele sokra menni.. Persze sokan élnek abban az "illúzióban" hogy kiépítenek egy magánpraxist és ilyen egyszerű, de nagyon kevés embernek jön ez be sajnos. Azon kívül meg szerintem nem fizetik meg kellőképp. De ez csak az én véleményem.


Gazd.men. talán abból a szempontból érné meg jobban, hogy több irányba lehet elmozdulni.

2019. febr. 14. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a gazdálkodási és menedzsment... ezzel a diplomával bármilyen területen dolgozhatsz egy cégnél, HR-esként is, de fordítva ez nem igaz. Hiába mondják itt sokan, hogy 'semmihez nem fogsz érteni', ez az egyik legjobban megfizetett diploma, és ez azok közé a diplomák közé tartozik amivel viszonylag könnyű elhelyezkedni, menj fel a felvi.hu-ra, és nézd meg a statisztikákat, nem a saját véleményemet mondom itt, hanem azt, amit az adatok mutatnak.


Ezen kívül pedig ha tényleg értelmes vagy és értelmes munkát akarsz magadnak, akkor nem mennék HR-es területre. Ez egy kamuszakma, semmilyen szaktudást nem igényel, ráadásul még kétszínűnek is kell lenni hozzá, azt kell elhitetned a dolgozókkal akiket felveszel, hogy az ő érdekeiket véded, pedig k.urvára nem, az HR-esek azért vannak, hogy a cég érdekeit védjék a dolgozókkal szemben!


A pszichológia is jó, viszont azzal minimum mesterdiplomát is kellene csinálnod, egy alapképzéssel nem lehetsz pszichológus, semmit nem ér. Ha nem vagy 100% elhivatott, és nem az minden álmod, hogy pszichológus legyél, akkor nem érdemes belekezdeni. Ez egy hivatás, nem csak egy munka vagy egy karrier.

2019. febr. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!