Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 29 évesen kezdem el a jogi...

Ha 29 évesen kezdem el a jogi egyetemet az már kicsit későinek mondható?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2019. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a célod a diplomával. Ha szimplán csak érdekel vagy egy másik végzettségedhez jól jönne, esetleg előrelépéshez a munkahelyen, akkor vágj bele nyugodtan, viszont ha komolyabb jogi karriert szeretnél befutni vagy most szereznél először diplomát akkor nem biztos, hogy megéri neked ez a hivatás (más szakkal rövidebb idő alatt tudsz egy nagyon jó szintre eljutni). Az egyetem 5 év alapból ha nem csúszol, ami ezen a szakon nem ritka, ezt követően 3 év kötelező gyakorlati idő kell a szakvizsgához, leszakvizsgázol (amit kb. 1 évig, sokszor 1,5 évig szoktak csinálni a nagy anyagmennyiség miatt) és ezután tudod kb. beindítani a karriered igazán. A kezdő fizetésről meg inkább ne is beszéljünk, ez pl. nálad probléma lehet ha már egy jó egzisztenciához hozzá vagy szokva ennyi idősen. Ha például ügyvéd szeretnél lenni akkor azzal számolj, hogy kb. 40 éves leszel mire egyáltalán saját irodát tudsz majd nyitni és ekkor még az irodád egy nagyon kezdetleges állapotban lenne, aminek kellene több év, hogy igazán beinduljon. De ha más jogi szakmát nézünk, ott is van egy ranglétra, amit végig kell járni és hosszú az út, legyen szó akár bíróról, ügyészről, jogtanácsosról.
2019. febr. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha csak magadnak akarod tanulni akkor persze vágj vele. A tudás mindig jó. Levelezőkön én is iratkozok be Egyetemekre függetlenül attól, hogy sohasem fogok benne dolgozni. Viszont, ahogy leírták előttem is, a jogi egyetem 5 év. Erre nagyon sok időt kell szánni, mert tanulni kell. Nem lehet lazsálni. Munka mellett is megoldható, de azért ezt sokkal nehezebb elvégezni, mint mondjuk egy műszaki menedzser szakot levelezőn. Tehát 5 évedbe fog telni utána csak sima jogász leszel. Ügyvéd nem lehetsz, csak ha 3 év munka után a szakvizsgát leteszed. Utána viszont egyedül dolgozol. Magadnak kell kiépíteni a karriert és kapcsolatokat keresni. Ez sokkal nehezebb, mint maga az Egyetem.
2019. febr. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Bírói útról ahogyan előző írt azt elérni olyan már, mint megnyerni az 5-ös lottót. Kihalásos alapon megy és nem te jelentkezel, hanem kijelölik,felkérik.
2019. febr. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!