Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet úgy rendszeresen kisebb...

Lehet úgy rendszeresen kisebb könyvtárba menni, hogy nem iratkozok be, és nem kölcsönzök sose, csak tanulni járok?

Figyelt kérdés
Tudom, hülyén hangzik a kérdés, kisebb könyvtárról lenne szó, szóval nem néznének rám rossz szemmel ha nem iratkoznék be pénzért csak tanulni járkálnék oda? Sokszor kölcsönöztem már könyvet, azóta költöztünk, és most nem akarok újra fizetni sem pedig kölcsönözni, viszont tanulni nem voltam máshol sose, és ilyen kisebb könyvtárban (szabó ervin ez is) nem is láttam tanulgató embereket. Csak ezért kérdem. Otthon egyszerűen már azt érzem, hogy nem tudok koncentrálni, a könyvtáraknak meg mindig is imádtam a hangulatát.

2019. febr. 12. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2019. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Beiratkozás csak kölcsönzéshez szükséges nálunk. Nyugodtan kérdezz rá!
2019. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet, erre is vannak a könyvtárak, nem számít, hogy mekkora. Az, hogy nem láttál ott tanulni senkit, nem jelent semmit, maximum egyedül leszel, de lehet, hogy csak pont akkor nem volt ott senki. Örülünk, ha minél többen használják a könyvtárat, de ha bizonytalan vagy, kérdezz rá. Nyilván igen lesz a válasz.
2019. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat😊
2019. febr. 13. 00:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyilvános könyvtáraknak (mint a Szabó Ervin minden tagkönyvtára is) törvényben rögzített kötelessége biztosítani, hogy bárki ingyen bemehessen használni a dokumentumokat helyben vagy akár tanulni is.

Viszont ezért cserébe kérheti, hogy ingyenesen regisztrálj náluk. Még az sem biztos, hogy kérni fogják, viszont mivel a könyvtárak esetében sokat nyom a latba, hány regisztrált használójuk van, és amúgy is jófejség, ha már oda jársz tanulni szerintem illik legalább ezt megtenni.

2019. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Központi Szabó Ervinbe például beléptető kapu van, tehát valamit tuti ki kell váltani.
2019. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ott as kötelező ruhatár is fizetős volt még pár éve.
2019. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!