Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jo szakmunkasnak tartanak,...

Csatrad kérdése:

Jo szakmunkasnak tartanak, milyen iskolat kell elvegeznem, ha oreg koromra ezttanitani szeretnem?

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedagógiai végzettség kell vagy mérnök tanári képesítés.
2019. febr. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Testvérem esztergályosnak tanult, az ő iskolájában a szakmai tárgyakat olyan emberek tanították, akiknek szintén az volt a végzettsége. Az iskolának ez miatt nincs valami nagy híre a városban mert nem mindenki tanár végzettségű, de az ott tanulók szerint meg pont azért lesz jobb a színvonal, mert szintén szakmabeliek tanítják amit kell ezzel kapcsolatban.


Szóval ha nincs épp egy tanár végzettségű esztergályos mondjuk (vagy bárki akik ezeket tanítani szokták), akkor elképzelhetőnek tartom, hogy téged is alkalmazzanak iskolák. Bár lehet munka mellett az iskola elküld különböző tréningekre vagy tanfolyamra, ami lehetővé teszi, hogy náluk dolgozz.

2019. febr. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Illetve van egy informatikatanár végzettségű ismerősöm, akinek csak főiskolai diplomája van, ami azt jelenti, hogy csak általános iskolában taníthat. Viszont mégis szakgimnáziumban taníthat, annyiban különbözik hogy ő nem vizsgáztathat, csak tanít. (De ettől ugyanolyan "rangú" tanár mint bármelyik más munkatársa.)


Szóval lehetségesek az ilyen kiskapuk.

2019. febr. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum mesternek kell lenni, nézz utána, mi a követelmény ahhoz, hogy mester vizsgát tehess. Szerintem pl x évet le kell húzni előtte adott szakmában.
2019. febr. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tanulókat akarsz fogadni a műhelyedbe, ahhoz mestervizsga kell, meg szerződés a Kamarával, akik ellenőrzik, hogy biztosítottak-e a képzés feltételei.


Ha iskolai tanműhelyben lennél szakoktató, akkor középiskolai végzettség, legalább középfokú szakképesítés (a szakma OKJ-száma 5-tel vagy nagyobb számjeggyel kezdődjön) és min. 5 év szakmai gyakorlat. De több bért kapsz, ha diplomát is szerzel.

2019. febr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lehuztam 5 evet fosulin, Mernoktanari szakon. Bar okok miatt abba kellett hagynom, a teljes tanari reszet vegigcsinaltam szigorlattal egyutt (szamtek szigcsi is, egyedul a matek szigcsinel volt... komplikacio)


Elosszor arra gondoltam azt ujra, de ha van olyan ami kifejezetten szaktanari, akkor megusznam olcsobban, meg egyszerubben.


Technikusi vagy mesteri fokozatokrol nem hallottam meg, de az alapszakmarol van papirom es nem okjs hanem a regi rendes tobb eves verzio.

2019. febr. 13. 17:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Mesteri fokozatnak hívják manapság azt, ami régen az egyetemi végzettség volt (tehát nem főiskolai).
2019. febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!