Hogyan kell tanulni? Ti hogyan tanultok?

Figyelt kérdés
A kérdés elég lényegre törő, azt vettem észre, hogy nem tudom hogyan kell tanulni! Ti hogy tanultok, úgy hogy meg is maradjon? :)

2019. febr. 13. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tanulsz arra koncentrálj, ne másra,pl. :ne a telefont vedd elő öt perc múlva. Sokszor mond fel magadnak,hogy meg jegyezd. Amúgy milyen típus vagy? Ha vizuális, esetleg próbálj meg képekre emlékezni, hátha neked az marad meg jobban. Vagy próbáld meg hangosan felmondani.
2019. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kellene tudni, hogy mit.

Mert például a matekot csak úgy tudod elmélyíteni, hogyha egy rakat példafeladatot oldasz meg. Törinél magy magyarnál ez annyira nem játszik.

2019. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leülsz és tanulsz. Elolvasod, próbálod memorizálni, készítesz ábrákat, vázlatot a témáról. Ezeket is olvasgatod. A lényeg az, hogy minnél többet ismételj, így hosszú távon is megmarad a dolog. De nyugodtan kérj segítséget a tanártól, ezért van.
2019. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. febr. 14. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:

[link] - Domján László tutin megmondja, hogy mi kell a jó tanuláshoz, trükköket, technikákat is kapsz bőven. Több részes sorozat a témáról, de szerintem ez az egy is bőven elég kezdésnek, gyakorolhatod bőven az elmondottakat.


Nekem még sokat segítettek angol youtuberek: Unjaded Jade és Ruby Granger. Az ő videói főleg motivációként szolgálnak számomra, de náluk is rengeteg hasznos technika van.


Nekem személy szerint nagyon bejön, ha feladatlapot készítek magamnak, miután elolvastam és kijegyzeteltem a leckét. Aztán hagyom pihenni a dolgot, később meg előveszem, megoldom, majd átjavítom a tesztet. Mondjuk én magántanuló vagyok, egyébként sem kapok mástól feladatlapot, de szerintem saját kérdéssor készítése sokat segít.

2019. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!