Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudom a pontjaimat...

Gray kérdése:

Hogyan tudom a pontjaimat kiszámolni egyetemhez?

Figyelt kérdés
Egyik oldalon meg van a pont másikon pedig nincs, ha leírom privátba kiszámoljátok nekem? mert belekavarodtam teljesen

2019. febr. 13. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu oldalon mindent megtalálsz. Talán még ilyen számító kalkulátor is van.


Egyébként meg rém egyszerű: A két felvételi érettségi tárgyad százalékos eredményének az átlagát szorzod 4-el. Ez max 400 pont. Az emeltekért +50 pont jár, nyelvvizsgára meg +28. A plusz pontok összege legfeljebb 100 lehet.


(egyéb többletpontokat, pl. versenyeredmény, okj, felsőfokú nyelvvizsga. stb. a felvi.hu-n találod.).


Csak a teljesség miatt említem, van egy másik számítási lehetőség is, ahol más tárgyakat is figyelembe vesznek, mondjuk ez szerintem butaság, de azt is a felvin megnézheted.

2019. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
eduline.hu oldalon meg lenne a pontom, a felvi-n pedig nem.
2019. febr. 13. 18:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valamit rosszul írtál be, vagy az eduline rossz.

Számítsd ki úgy ahogy leírtam.

2019. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
295 pontom van,tavaly volt 280 a felvételi pont, ezzel feltudnának venni?
2019. febr. 13. 20:21
 5/10 A kérdező kommentje:
de felvi szerint nem érem így sem el
2019. febr. 13. 20:21
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Valamit rosszul számolsz. Amit én írtam, az alapján nem lehet 295 mert páros számnak kell kijönnie...

Elolvastad egyáltalán azt, amit írtam?


Mert ha nem, akkor teljesen feleslegesen írok, hogy elbeszélünk egymás mellett.

2019. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De lehet páratlan, nem mindenki duplázással kerül be egyetemre, sőt, a többség nem. Nekem pl. 425 pontom volt.


Egyébként a hagyományos módszer úgy megy, hogy:

érettségi bizonyítvány átlaga (max 100 pont) (mármint a százalékoknak az átlaga) + tanulmányi átlag (5 tantárgy két utolsó tanult évében szerzett eredménye * 2) (max 100 pont) + 2 releváns érettségi eredményei (max 2*100 pont) + többletpontok (max 100 pont)


Egyébként meg vagy elsiklottál valami felett felvin, és rossz eredményt adott ki, vagy pedig tényleg nincs meg a 280 pontod. A felvi kalkulátora megbízhatóbb, mint az eduline-é, úgyhogy ne utóbbira támaszkodj inkább.

De ha megírod az eredményeidet, akkor szívesen kiszámolom neked. De azt is írd le, hogy milyen szakra szeretnél menni, mert simán lehet az is szerintem, hogy nem teljesítesz valami követelményt (pl. nem lehet olyan érettségit beszámíttatni, amivel te szeretnél menni), azért jön ki kevesebb pont, mint amire számítottál.

2019. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Azt mondtam, hogy az én általam megadott számítás szerint nem lehet páratlan, azaz a duplázás esetén. De ezek szerint még neked is nehézséged a szövegértés...
2019. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért kell rögtön agresszívnek lenned? Lehet valami stresszkezelés tanfolyam nem ártana.


Egyébként a kérdező nyilván nem a "te módszereddel" számolta ki a 295-öt, hanem azt írta le, amit eduline-on kapott, ha ez neked nem esett le, akkor a te értelmezéseddel is gondok vannak. :)

2019. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként a kérdező nyilván nem a "te módszereddel" számolta ki a 295-öt, hanem azt írta le, amit eduline-on kapott, ha ez neked nem esett le, akkor a te értelmezéseddel is gondok vannak. "


Ez nagyon érdekes, mert miután leírtam hogy


"Számítsd ki úgy ahogy leírtam."


jött a kérdező 295 pontos válasza...

2019. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!