Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tette már le valaki három...

Tette már le valaki három műszak mellett az érettségit? Miként lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen előrébb szeretnék lépni technikusi pozícióba, ami ha a főnökömön múlna nem lenne gond, viszont vannak elvárások, méghozzá az érettségi (technikusi tanfolyamot biztosítaná a cég). Sajnos nincs áthidaló lehetőség. Főleg azoktól kérdezem, akik három műszak mellett tették le (biztosan van ilyen), hogy hogyan lehetséges ez? Sajnos mindamellett hogy három műszakban, 8 órában dolgozom, napi 2 óra az utazás, így a munkám 10 órát vesz el egy napomból. Az érettségihez 2 évet kellene pótolnom, mivel közép iskola 3. osztályát már nem fejeztem be. Köszönöm előre is a válaszokat!


U.i.: Nem is értem ezt a rendszert, hogy el tudnám végezni a munkát, de mégsem végezhetem el, mert nem elég, ha megcsinálom a technikusi tanfolyamot, nincs érettségim és kész...



2019. febr. 14. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mi városunkban ez úgy történt, hogy szombatonként volt tanítás reggel 8-tól fél 1-ig de nem volt kötelező bejárni mert a tanárok interneten küldték a tananyagokat. Csak a vizsgákra/ dolgozatokra kellett bejárni (2-3 alkalom) . Maga az érettségi egy vicc volt. Persze a központi írásbeliket ugyanúgy megkellett írni mint a nappalis hallgatóknak. Viszont szóbelin még súgtak is tanárok, a vizsgabiztos meg majdnem bealudt, nagyon lesz@rta az egészet, és még az is kapott érettségit aki (szerintem) megsem érdemelte volna mert olyan szinten nem tudott semmit. Esteleg a te környékeden nincs ilyen levelező oktatásra lehetőség? Hidd el nem nehéz elvégezni, felnőtt képzésen nem is kell véresen komolyan venni csak azért jó ha látják a tanárok, hogy foglalkoztál a tárgyakkal.
2019. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátom megtette, egyszerüen tanult szabadidejében (amíg utazozz a munkahelyre, közben tanult, otthon meg szintén odatette magát.

Csak ritkán ütközött a munkaidö az iskolával, akkor hiányzott, de akkor meg igazolta magát.


Másrészt meg ha a munkakörhöz feltétel az érettségi, akkor anélkül nem alkalmazhatnak.

2019. febr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan munka mellett bsc, majd msc képzést csinálnak. Persze hogy megoldható az érettségi munka mellett, 3 műszakban is, simán.
2019. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkérdezem nálunk lehetséges-e levelezőin letenni. Igen, éppen ez a baj, hogy érettségi nélkül nem alkalmazhatnak, ezért nem tudom betölteni azt a munkakört, pedig nagyon szeretném. Megteszek minden tőlem telhetőt. :) Köszönöm még egyszer!
2019. febr. 14. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!