Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hr mesterképzés (Itthon) vagy...

Kvkamilla kérdése:

Hr mesterképzés (Itthon) vagy fordító-tolmács mesterképzés (Bécs)?

Figyelt kérdés
Holland szakon most fogok diplomázni és ezzel mehetnék holland-német tolmácsra (amit a Bécsi Egyetemen tervezek) vagy itthon a hr? Tanult valaki a Bécsi Egyetemen fordító és tolmács mesterszakon? Hr-esként tényleg jól lehet keresni itthon is? (Angolt közép szintre akarom fejleszteni a másik két nyelv mellett) Pénzben sok a különbség a két szakma között? Akár itthon akár külföldön? Mik a tapasztalatok? Köszönöm, hogy elolvastad.

2019. febr. 15. 01:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked 3 nyelvvel itthon is jók lesznek a lehetőségeid. Azon kell gondolkozni, hogy milyen diploma elvégzésére van energiád ami a nyelvek mellé még valami hasznosíthatót tud adni. Lehetnek ezek akár gazdasági, hr vagy akár milyen ismeretek. Így könnyebben lehet vezetői pozíciókat is megcsípni és nem csak a fordításból élni.
2019. márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mármint Te most az emberi erőforrás tanácsadó MA szakra gondolsz?

Az bölcsészettudományi szak, nem gazdaságtudományi mint a HR (emberi erőforrások) BSc, de szerintem egy nagyon jó kis szak.

Ha nyelveket is beszélsz (angol + német nagyon hasznos, ha van egy harmadik is az már csak hab a tortán), akkor igen jó állásokat lehet vele fogni.

Kezdetben annyira nem magasak a fizetések, de ez néhány évente, a tapasztalattal nagyon sokat nőhet.

Jelenleg 8-10 év munkatapasztalattal, ezzel az MA diplomával az ilyen 1 milliós fizetés a megszokott.

2019. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, az emberi erőforrások MA-ra gondoltam és igen, hallottam, hogy mindkettővel hasonlóan nagyon jól lehet keresni, annyi, hogy az emberi erőforrásokhoz mondták, hogy jó, ha van ismerős... És igen 3 nyelvről van szó: angol, német, holland.
2019. márc. 18. 09:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy na rosszul írtam, én a Hr-re gondoltam. Még reggel van :D Köszi az infókat! Egyébként azóta már le tettem Bécsről, most azon agyalok, hogy itthon maradjak-e fordító tolmács mesteren vagy emberi eroforrasok (hr)
2019. márc. 18. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyan döntöttél végül, Kérdező?
jan. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!