Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Ha most vagyok végzős,2019. szeptemberében elmegyek egy felsőoktatási szakképzésre, ami 2 év, utána alapképzésre mennék, felvesznek?

2020-tól megváltoznak az egyetemekre való jelentkezés feltételei. Egy B2 nyelvvizsga és egy emelt érettségi kell majd. Nyelvvizsga van, emelt érettségi nincs. Így felvesznek felsőoktatási szakképzés után alapképzésre?

febr. 15. 20:04  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Nem értem, a felsőoktatási szakképzés mnnyiben befolyásolja a dolgot. Ha azt írják elő, hogy az adott alapképzésre csak emelt érettségivel lehet bejutni, és neked olyan nem lesz, akkor nem fognak felvenni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont febr. 15. 20:13 Privát üzenet
Ha a feltételek között lesz egy emelt érettségi, és neked nincs, akkor értelemszerűen nem, nem fognak felvenni.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont febr. 15. 20:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi értelme van BTK szakokra járni 3 évig ha utána el se lehet vele helyezkedni?
Ha valakinek közigazgatás szervező diplomája van, utána átmehet a jogra rövidített képzésben?
Középiskolás végzős vagyok, már elmúltam 18. Mi történne ha férjhez mennék érettségi előtt? Változtatna az valamin, tanulói jogviszony vagy bármi? Utána kerestem de semmit nem talatam
Végzős leszek, de nem vágom ezt a kreditrendszer, órafelvétel, neptunszám és egyéb egyetemes témákat. Ezt majd úgyis fogom tudni magamtól/rámragad/majd muszáj utána olvasnom vagy...
Az igaz, hogy ha most végzős vagyok és még nem megyek továbbtanulni hanem csinálok előtte egy szakmát utána a továbbtanuláshoz már emelt szintű érettségi kell?
Ha én a Nemzeti közszolgalati egyetemre jelentkezek és élvezem a hadtumanyi és honvédtisztképző kart utána megcsinálom a folytatás lent?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!