Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi önköltséges képzésen...

Orvosi önköltséges képzésen milyen szisztémia szerint húzzák meg ponthatárokat?

Figyelt kérdés

Nézegettem a statisztikákat. Talán a DE-nél volt az, hogy volt 4 jelentkező első helyen, de senkit nem vettek fel közülük. Szóval ezek szerint az önköltséges képzésekre is vonatkozik minimumponthatár? Vagy ezek a jelentkezők azért nem kerültek be, mert megbuktak, vagy mi?


Csak elméleti kérdés egyébként, túl sok időm van :D



2019. febr. 15. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az önköltséges képzésekre nem vonatkozik a minimumponthatár.


Nem mondom biztosra, de gondolom feltöltötték az összes helyet államis diákokkal, így az önköltséges hallgatóknak már nem maradt egy hely se. Az egyetemnek igazából mindegy, hogy a tandíjat az állam vagy az adott hallgató pengeti ki.

2019. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
De, ott is van minimumponthatár.
2019. febr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Több pont kell mint az államira. Es tudod miért? Mert akkor nincs olyan szerződés hogy itthon kell dolgoznod, hanem egyből mehetsz külföldre;)
2019. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem láttam sehol meghatározva ilyen minimpontot. És azért nem kell mindenhova több, a Semmelweiszen magasabb volt tavaly, de az nem azért, volt mert az odajelentkezők pontszáma simán magasabb volt?
2019. febr. 16. 07:44
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem azért nem vették fel őket, mert feltöltötték a helyeket. A minimumponthatár,velvárás ugyanaz, mint államilaf finanszírozotton. Viszont van olyan kitétel,hogy a költségtérítéses képzés ponthatára nem lehet alacsonyabb, mint az adott szak aktuális államilag támogatott párjának ponthazára. Ergo, akik jelentkeztek fizetősre, egyikük srm érte el az állami finanszírozott ponthatárt.
2019. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát pedig nem, a központi ponthatár (380) nem vonatkozik az önköltséges képzésekre, csak az államis helyekre. Nyilván erre gondolt a kérdező, nem pedig arra, hogy sima ponthatár, ami a jeletkezőktől függ, van-e, mert az természetesen mindenhol van.
2019. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 5


Hol olvastál ilyen hülyeségeket? Légyszi valami linkkel bizonyítsd már az állításaidat :D

2019. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 280-as minimumponthatár viszont természetesen önköltséges képzéseken is érvényes, csak a külön orvosira meghatározott 380-as ponthatár nem. (bocsi a sok külön kommentért)
2019. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az első írja.

Tegyük fel h van 100 hely az adott szakra. Elkezdik feltölteni a legjobb pontot elérő állami helyre jelentkezőkkel. Mennek lefelé a pontokkal és mondjuk 442 vagy annál több pontja van 96 embernek, és 441 pontja van 6 embernek. A ponthatár így 442 lesz és még marad 4 hely. Ezeket fogja megkapni a 4 legtöbb pontot elérő költségtérítéses hallgató (ezért fordulhat első h költségtérítésesen magasabb a ponthatár, mint államira, mert ha mondjuk a 4. költségtérítésesnak 460 pontja van, akkor az lesz a ponthatár értelemszerűen).

Ha a ponthúzásnál úgy tudnak megállni, hogy a 100. államisnak a példánkból kiindulva 442 pontja van, a 101.-nek pedig 441 akkor a 442 lesz a ponthatár és nem maradt több hely a költségtérítéseseknek.

2019. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Most már értem. Legfőképp azért nem volt világos, mert össze-vissza van a költségesre felvettek száma egyik évről a másikra (vagy, hogy miért van olyan év, amikor nem is indul például). Valahol olyat olvastam, hogy önköktségesre csak olyat vesznek fel, aki elérte a rendes államis ponthatárt is, de akkor az nem igazm Most már így értem, hogy hogy függnek össze egymással a dolgok.
2019. febr. 23. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!