Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdaságtan alapjait...

Közgazdaságtan alapjait milyen könyvből tanuljam meg? Tudtok ajánlani? Most jelentkeztem Közgazdaságtanra és szeretnék valamiból felkészülni.

Figyelt kérdés

2019. febr. 16. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha felvesznek, majd megmondják, miből készülj.
2019. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem a miskolci egyetemen tanultam és nem is közgazdásznak, de volt egy 'A közgazdaságtan alapjai" nevű tárgyam. Ott a tanárunk ajánlott egy könyvet, amit én el is olvastam: N. Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai. Alapvetően nem vagyok olyan lelkes, hogy szakirodalmat olvasok, főleg nem mérnökként közgazdasági könyveket, viszont ez annyira megfogott és érdekes volt, hogy élvezettel olvastam. Ha van időd szerintem lapozz bele, mert nagyon érdekes.


Terészetesen nem tudom mi a követelmény a szakodon, de a "közgazdaságtanhoz nem értő mérnököknek" ezzel a könyvvel próbálták elmagyarázni a közgazdaságtan sötét alapjait.

2019. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2#

Köszönöm megnézem!:)

2019. febr. 16. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!