Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkeztem informatikai...

Jelentkeztem informatikai rendszerüzemeltető szakra (rendszergazdára) de én pomtosan nem tudom hogy milyen szakma ez?

Figyelt kérdés
Azt nem értem hogy a programozásnak van közze hozzá? Ha nem értjük meg nem szeressük van esély arra hogy meg szeressük? Én azt hittem hogy egy rendszergazda egy hálózatott karbantart, de ez sokkal bonyolultam igaz? Én azt hittem hogy csak simán intézi a hálózatot, ha valahol nincs internet azt meg oldja, és enyi, de ahogy halottam programozási nyelven keresztül kell csinálni mindent, akkpr végül is én nem ez akarok lenni? Csak kivülről látszik ilyen egyszerűnek? Mert én nem hittem volna hogy egy rendszergazdának ilyen nehéz feladata lenne, hisz én nem ezt akarom csinálni egész életemben, nem tudom értelmezni ezt az egészet, ezért kérek segítséget hogy valaki lássa-e hogy milyen is ez valójában, mert szeretném tudni hogy mit is akarok én csinálni az életemben, vagy esetleg valami hasonló munka ami tényleg ilyen hálózat karban tartás programozás nélkül.

#rendszergazda #informatika #indormatikai rendszerüzemeltető
2019. febr. 16. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy rendszergazdának azért nem olyan sokat kell programoznia. Ha inkább a hálózatok érdekelnek, akkor jobb választás számodra az "Infokommunikációs hálózatépítő és -üzemeltető" szakképzés.
2019. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Debreceni vagyok, estin tudom el végezni a rendszergazdát is, viszont amit írtál képzés sajnos nem elérhető ingyen vagy olcsón a városba, menyi az a kevés programozás? Hamar meg tanulható? Mert eddig 2 hét telt el a sulibol, 2x6 óra és hiába magyaráz a tanár semmit nem értek belőle :/
2019. febr. 16. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már az elejét nem érted, akkor lehet, hogy nem kellene folytatni. A rendszergazdák maximum néhány soros szkripteket írnak.
2019. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az a baj programozás mindegyik informatikai ágon van. Legyen az (gazdasági informatikus, cad-cam infos, szoftverfejlesztő stb...) De mindegyik máshogy foglalkozik vele valamelyiknél bonyolultabban valamelyiknél kevésbé. Az informatikai rendszerüzemeltető sokkal jobban a hálózat kiépítés,Ip címzés, tűzfalak védelem, ipv4 ipv 6 stb... vel foglalkozik . Én csak elkezdtem és abba hagytam a munkám miatt mert..... Meg a pont a programozás részel volt nekem is problémám de az inkább a tanár miatt mert úgy nem lehet meg csináljuk közösen utána meg csináld meg önállóan amihez halvány gőzöd sincs... De amúgy a suliba amit tanítanak nagyon el kell sajátítani, mert hiába végzed el az állás interjún nem nagyon fogják érdekelni a papír ha nem tudsz egy bizonyos feladatot megcsinálni nekik...
2019. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!