Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-TÁTK, SZIE-GTK, OE-KGK,...

ELTE-TÁTK, SZIE-GTK, OE-KGK, BGE-KKK->Milyenek ezek az iskolák/karok?

Figyelt kérdés

Milyenek az iskolák, szakok, tanárok? Mennyire nehezen teljesíthetőek(kereskedelem és marketing)?

Sokat olvastam az iskolák után, és nagyjából ez a sorrend körvonalazódott ki bennem. De nem tudom, hogy az ELTE-t elsőként jelöljem-e meg, vagy SZIE,OE,ELTE,BGE legyen a sorrend? BGE-ről nagyon sok rosszat hallottam,ezért került a végére.

Köszi a segítséget!



2019. febr. 16. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A dilemma eldöntésében sajnos nem tudok segíteni. Viszont írj be mindent, ami szóba jöhet. Úgy tudom, három lehetőség ingyenes, a többi kétezer ft. darabonként. Érettségi után még lesz lehetőséged egyetlen egyszer változtatni a sorrenden, ha meggondold magad.
2019. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm :)
2019. febr. 16. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Szívesen, sok sikert!
2019. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A BGE KKK szerintem jó. Én nemzetközi gazdálkodáson voltam (1 év után váltok, de nem a suli hibája miatt, hanem mert szimplán nem nekem való ez a terület), de a koleszból ismertem ker-mar-osokat is, meg hát elég sok közös vonása van a két szaknak, főleg az alapozó tárgyak terén. Szóval én a BGE-t teljes mértékben ajánlani tudom, a karrierirodájuk is egy jó plusz (végzős szobatársam volt és unokatesóm is itt végzett). Igaz, a többi egyetemről nincs tapasztalatom, így nem tudom összehasonlítani velük. Az viszont érdekelne, mi rosszat hallottál? Tudtommal a BGE-t a BCE-vel egy lapon szokták emlegetni, bár mint írtam, nem igazán értek ehhez.
2019. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Itt gyk-n sok olyan hozzászólást találtam, miszerint pl a vizsgák hihetetlenül szervezetlenek, az alap kiírt vizsgaszámmal+pótvizsgaszámmalal ellentétben összesen 1-1-et szerveznek le, azt is a diákok idejének rovására, ezen kívül sok az alulképzett, bunkó, tahó tanár. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de mindjárt utánanézek, és beillesztek 1-2 választ.
2019. márc. 12. 12:11
 6/9 A kérdező kommentje:
BGE-sként mondom, hogy meg se fontold, hogy erre az egyetemnek nevezett szemétdombra gyere. A végletekig bürokratikus, elavult módszerekkel történő használhatatlan tudást adó tömegoktatás folyik. Egy embert se ismerek, aki szeretne ide járni. És ezt teljesen komolyan mondom. Életem legrosszabb döntése volt, hogy ide jelentkeztem, és az lesz életem egyik legszebb napja, amikor a kezemhez vehetem azt az értéktelen papírfecnit, amire az lesz írva, hogy diploma és örökre elhagyhatom ezt az 'intézményt'.
2019. márc. 12. 12:17
 7/9 A kérdező kommentje:

A BGE-n egy miskolci egyetemen szerzett msc-vel is lehet valaki óraadó. A CEU-n, külföldön doktorált oktatók meg messziről kerülik a BGE-t, és előbb mennek inkább a Metropolitan-re oktatni, mint a BGE-re.


[link]


[link]


[link]


[link]


A köztudatból előbb-utóbb úgyis ki fognak menni ezek a sztereotípiák, miszerint a bge mekkora király, a többi meg mind szar. Úgy sem tudjak végletekig fenntartani ezt a hamis képet magukról.

2019. márc. 12. 12:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Ahogy a negyedik is írta, METU szépen lassan dominálni fogja a BGE-t, mert jóval nagyobb tőkéje van, az igényes felsőoktatás pedig sajnos egy nagyon tőkeigényes dolog, ilyen színvonalú oktatókat jelenleg a BGE nem engedhet meg magának: [link]
2019. márc. 12. 12:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Hirtelen ennyit találtam :)
2019. márc. 12. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!