SOS! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 22 évesen és csak egy gimnáziumi érettségit tudok felmutatni eddig 2 nyelvvizsgával. Másodéves vagyok az egyetemen anglisztikán, de nem ez érdekel... Sorra töltöm ki a karrier/személyiségteszteket, és mindnél az jön ki, amit sejtettem: művészeti irány.

Egyre inkább kezdek rájönni, hogy ez az az útvonal ami érdekel, mert valami "sablonos" pozícióban nem tudnám magam elképzelni, olyan a személyiségem, hogy kívülről csendes, mégis elvont, néha szürke egérnek tűnök, de megfelelő környezetben teljesen ki tudok nyílni. Aki nem ismer, mindig ilyen "furának" skatulyáz be, aki mintha külön világban élne.


A szüleim azt mondják, nincs tehetségem pl. színészethez, míg más ismerőseim szerint kb. csak az amit el tudnak hozzám képzelni.

A kérdés, amire nem tudok rájönni, az az, hogy oké, hogy a művészetek érdekelnek, de ezen belül hogyan tudnék rájönni, hogy pontosan mi?

Nagyon ijesztő ez az érzés, hogy legbelül tudom, hogy ez az én utam, mégis nem tudok ezzel mit kezdeni, ide-oda sodródom...

Köszönöm, hogy elolvastátok, remélem nem volt nagyon össze-vissza, szívesen fogadok minden hozzászólást mert sajnos a szüleim egyáltalán nem értenek meg, mostanában teljesen eltávolodtunk, nem is beszélünk...22/L



2019. febr. 16. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi mégis honnan tudhatnánk, hogy téged mi vonz? Egész nap Beethovent hallgatsz? Játszol valamilyen hangszeren? Mindened a rajzolás, a festészet? Netán egész nap verseket olvasol? Gyakran jársz színházba? A művészetben akkor tudsz boldogulni, ha tehetséges vagy, és kissé megszállott. És még akkor sem könnyen.

Végezd csak el az anglisztikát, nem árt, ha van egy diplomád, és legalább egy nyelvet magas szinten beszélsz. Közben gondolkozhatsz, mi az, amit igazán szívesen csinálnál.

2019. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nehez itthon megélni művészetből, egyedül talán színészként van lehetőség, de oda nehéz bekerülni.

Van osztálytársam aki színész akar lenni oda is jelentkezett elsonek de o mar most is jatszik a szinhazban es tancos is.

Illetve van művész beállítottságú osztálytársam aki gyönyörűen rajzol de o maga mondta nem lehet, nem tudna itthon divattervezőként vagy lakberendezőként megélni. Nincs nálunk még akkora hagyománya ezeknek. Esetleg a műkörömépítés nem érdekel? Tudom nem egyetem kell hozzá, elég "csak" egy okj de ott ki lehet élni a kreativitást.

2019. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!