Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész vagy fogorvos...

Gyógyszerész vagy fogorvos keres jobban?

Figyelt kérdés
Nem tudom dönteni melyiknek lenne jobb tanulni mivel mindkettőt szeretném így gondoltam megkérdezem: szerintetek melyikkel lehet jobban keresni?

2019. febr. 18. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Fogorvos
2019. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán inkább fogorvos, de a gyógyszerészek is jól keresnek.
2019. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Fogorvos
2019. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvos magánpraxissal de mindkettő jól keres, a gyógyszerésszel viszont több fajta munkád is lehet.
2019. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu szerint, ahol az átlagfizetés bruttóban van megadva, a gyógyszerészek majd' 100 ezerrel jobban keresnek (~360).

Szerintem viszont egy magánpraxissal rendelkező fogorvos biztos, hogy jobban keres egy gyógyszerésznél, de ezt így azért nehéz megállapítani, mert nem mindegy, hogy egy frissen végzett fogorvost hasonlítasz össze egy 20 éve a pályán lévő gyógyszerésszel (aki mondjuk gyógyszertárvezető is), vagy fordítva, esetleg mindkettő pályakezdő, sőt, attól is függ, hogy a gyógyszerész gyógyszertárban vagy gyógyszergyárban, esetleg más területen (pl. orvoslátogatóként) dolgozik. Persze a fogorvos is kutathat, de nagy valószínűséggel a fogorvos alatt a praktizáló fogorvost érted.


Pályakezdőként szinte biztos, hogy egy gyógyszerész többet visz haza, mint egy frissen végzett fogorvos (vagy akármilyen rezidens). Fogorvosként nehezebb "beindulni", a magánpraxis sokban van, gyógyszerészként erre nem kell költeni.


Ettől függetlenül szerintem ne a pénz alapján dönts, mindkettő nehéz szak az egyetemen és az 5 éven ennyi motivációval nem fogod átevickélni magad. Ha a pénz fontosabb, mint a hivatástudat, akkor menj inkább közgazdásznak vagy egyéb gazdasági szakra. Másrészt pedig a gyógyszerész és fogorvos közt van annyi különbség, hogy el lehetne dönteni, mi az, amit jobban szeretnél: gyógyszerekkel foglalkozni, vagy páciensekkel (azok fogaival) törődni.

2019. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Magánpraxissal rendelkező fogorvos biztos jobban keres egy gyógyszerésznél?

Melyiknél? a fix munkaidős patikusnál? Valóban, csak ez igy nem helytálló összehasonlítás.

Mert kijelentetted, hogy az átlagfeletti fogorvos jobban keres az átlag gyógyszerésznél. Amire szamitani lehet :D de az atlag gyogyszeresz jobban keees az atlag fogorvosnal.

Tovabba... Hogy a maganpraxissal rendelkezo fogorvos tobbet keres-e a patikatulajdonosnal, na az mar nem biztos. Ahogyan a Richter adott kutatasi-fejlesztesi igazgatoja, vagy egy gyár technologiai igazgatoja sem biztos, hogy rosszabbul keres, mint egy maganpraxisos fogorvos.

Szoval ne az egyszeru patikussal hasonlitsd ossze a gyogyszereszeket.

A gyogyszereszek kiemelkedoen jol TUDNAK keresni, ha nem csajok es nem eleg nekik h patikaba semmit nem csinalnak 2-3-400 000 forintert havonta. Ha ezzel nem elegedbek meg, akkor frissdiplomaval garantalt 500 000 havonta helyettesitgetesekbol, etc.

2019. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%

"Maganpraxis sokba van, gyogyszereszkent erre nem kell kolteni".

Dehogynem, patikat venni. Ugyanaz. Csak egeszsegugyi szolgaltato helyett EÜ kereskedelemrol szol. :)

Lenyeg: nem lesz szignifikans kulonbseg a ketto kozott.

Gyogystereszkent is gennyesre keresheted magad, es fogorvoskent is.

Megvalami. Gyogyszeereszkent ha nem vagy a szakma legjobbja, akkor is tudsz sokat keresni.

Fogorvoskent ha belefeccöltél egy rakas penzt is a maganpraxisba, akkor is fel kell futtatnod, az emberek beszelnek a fogorvosokrol, ha bena vagy akkor becsodolsz. Szo szerint szolgaltato leszel, szolgaltatast nyujtasz penzert cserebe.

Ha nem kiemelkedo, akk a tegetosebbek mast keresnek. Plusz ha egy fogat elrontasz, legalabb 10 embernek mondani fogja a oedves paciens h x osszegert cserebe szar munkat csinaptal, szal ovatosnak kell lenni. :)

Es egyaltalan nem biztos h lesz penzed maganpraxisra.

Most is a negyedeves fogorvoshallgatok kozul a nagyja (akik nincsenek tele zsével) már tudatositja magaban h nem hoztak a legjobb dontest, amikor erre a szakra jelentkeztem, kb 2 hete meselte ezt nekem nehany srac akikkel golyataborban ismeroedtunk még meg. Es nagyon meglepodtem, mert necces volt, hogy en is fogorvosnak megyek, de orulok h nem igy lett, meg sem jeloltem. Szoval ovatosan ezzel :) nem veletlenul alacsonyabb az atlag fogorvos fizu, azert alacsonyabb, mert az atlagos fogorvos egyaltalan nem keres sokat, hacsak nem paraszolvancia formajaban, amit a torveny buntet.

Gyogyszereszkent 300 ezret mindenhol megkeresel, aki nem ezt mondja az lehagyja h van szolgalati lakasa vagy egy rakas erzsebet utalvanya, most az megszunt de biztos lesz mas helyette.

2019. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!