Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 hónapos nyári gyakorlaton...

1 hónapos nyári gyakorlaton (egyetem) lehet két hónapra menni?

Figyelt kérdés
Két hely van ami nagyon tetszik, viszont nem vesznek fel 2-2 hétre. Lehet olyat, hogy elmegyek 1-1 hónapra mindkettőbe és az egyikkel igazolom a gyakorlatot a másik meg csak úgy pluszba van?

2019. febr. 22. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mivel nekik a munkáltatónak igazolni kell, csomó papírmunka van vele.
2019. febr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én voltam egy hónapot dolgozni úgy egy cégnél, hogy nem szakmai gyakorlat volt (de annak is elfogadták volna, ha kértem volna). Diákszövetkezeten keresztül bejelentettek, semmi bonyolult nem volt benne. Persze még 5 hét sem egészen az az időtartam, amire szívesen felvesznek egy diákot, mert azalatt alig lehet beletanulni valamibe, de nekik így is hasznos voltam.

Munkajogi szempontból van egy olyan része, hogy tudtommal az egybefüggő, minimum 6 hetes gyakorlatért kell fizetniük a minimálbér 15%-át, alatta, vagy megszakítás esetén nem is kötelező. Ha nem szakmai gyakorlatra mész, hanem mondjuk diákmunkára jelentenek be, akkor a teljes minimálbért kell kifizetniük, ami nekik nyilván többe kerül. Nem tudom van-e olyan legális forma a szakmai gyakorlaton kívül, ami szerint ilyen rövid időtartam esetén kevesebbet is fizethetnek.

2019. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. A második bekezdést úgy értettem, hogy amiatt, hogy ha nem hivatalos szakmai gyakorlaton vagy, többe kerülsz a cégnek, nem biztos, hogy felvesznek.

Ha felvesznek rendes fizetéssel, vagy vállalod/ják a feketén, akár fizetés nélküli "próbaidőn" dolgoztatást (nálunk elég gyakori), akkor semmi akadálya, hogy többet dolgozz.

2019. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!