Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakot szeretnék váltani....

Szakot szeretnék váltani. Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) Első éves biológus vagyok. Sajnos érzem , hogy lehet nem nekem való ez a szak. Gondolkoztam azon hogy szakot váltok. Amik szóba jöhetnek : élelmiszermérnök és a mezőgazdasági mérnök. Ma éjfélig tudom hitelesítettni a jelentkezésemet. Ha váltok szakot akkor az hogy működik? Tudom , hogy újra jelentkezek , de akkor a mostani szerződést meg kell szüntetni?


Köszönöm :)



2019. febr. 22. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Már nem tudsz váltani, csak törölni. Legközelebb jövőre tudod beadni. Ha beadtad, akkor felvesznek, beiratkozol, innen meg ki. Ennyi.
2019. febr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem jelöltél meg semmit, akkor már nem tudsz.
2019. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen ma még hitelesíthetsz. Vagy passzívra teszed magad vagy kiíratkozol.

Javaslom a passzívat,mert akkor nem kell tb-t fizetned, mehetsz passzív munkákra, viszont diákod nem lesz.

Ha hitelesítel és felvesznek elmész augusztusba beiratkozni. Ha passzíváltattad magad akkor ősszel nyugodtan kiíratkozhatsz a tanulmányi osztályon.

Amennyiben felvesznek, de te még sem tanulnál tovább, nem mész el beiratkozni és onnantól semmi dolgod az egyetemmel.

2019. febr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetséges az újabb felvi-s jelentkezés nélküli szakváltás is, ha két lezárt félév után átjelentkezési kérelmet nyújtasz be a vágyott egyetem vágyott szakára. Azonban ez csak az adott képzési területen belül lehetséges, azaz biológiáról csak egy másik természettudományi alapszakra lehet átjelentkezni (pl. földtudomány, kémia, környezettan, stb.). Sajnos az élelmiszer- és a mezőgazdasági mérnöki az agrár képzési területhez tartozik, így ezen az úton nem mehetsz át. A rendes felvételiről már lemaradtál, hiszen hitelesíteni már csak egy leadott jelentkezést lehet, de ha nem akarsz másfél évet várni, akkor a nyári pótfelvételin még jelentkezhetsz. Ez esetben azonban az első évet csak költségtérítésesen végezheted el, amit diákhitellel fedezhetsz. Közben jövő februárban újabb rendes felvételivel állami képzésre is bekerülhetsz arra a szakra, amelyre jársz, illetve ha nagyon jól tanulsz, akkor átsorolhatnak egy év után államira enélkül is. Szerintem ne vesztegess el egy évet, célozd meg nyáron a pótfelvételit, illetve ha még lehet, passziváltasd ezt a félévedet, hogy ne használj el fölöslegesen egy állami félévet. Egyébként arra számíts, hogy jól fizető és jó munkakörülményeket nyújt állást élelmiszermérnökként nehéz kapni, mezőgazdasági mérnökként pedig akár önálló gazdálkodóként, akár alkalmazottként helyezkedsz el, nagyon hosszú munkanapokra számíthatsz.
2019. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

Már a sulikat bejelöltem . Csak gondolkozom rajta , hogy hitelesítsem.

2019. febr. 22. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kell megszüntetni

egyszerre 2 egyetemet is végezhetsz egy időben.

az hogy most jelentkezel nem befolyásolja ezt.

ha pedig felvesznek oda ahova szeretnéd, akkor szeptemberben elkezdheted azt, és ha nem akarod mellé folytatni a bioszt akkor azt abbahagyod

2019. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!