Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnáziumba járok, és egy...

Gimnáziumba járok, és egy másik gimbáziumba szeretnék átiratkozni. Hogy van ennek a menete?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10. osztályos és szeretnék sulit váltani. Ennek az az oka, hogy borzalmasan rosszindulatúak a tanárok és nem érzem jól magam ebben a közösségben.

Félévkor 2 tantárgyból buktam, viszont év végére ki fogom javítani.

Kezdő angol szakon vagyok (habár anno azt mondták a tanárok, hogy haladóra akarnak betenni, mert azon a szinten van a tudásom) és humán szakra szeretnék átmenni egy másik gimnáziumba. Ha függ a félévkor szerzett érdemjegyeimtől, illetve kell vizsgázni humán tantárgyakból, akkor hajlandó vagyok maradni angol szakon, vagy általános tantervűn folytatni a tanulmányaimat (a kiszemelt iskolában van mindkét szak)

Akkor is szeretnék váltani, ha esetslegesen osztályt kell ismételnem.



2019. febr. 22. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Gimnáziumban nincsenek szakok.

2. Meg kell kérdezni az adott gimnáziumot, hogy átvsz-e.

3. Ilyen teljesítménnyel nem fognak kapkodni érted.

2019. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne szak? A szak annyit takar, hogy bizonyos tantárgyakat magasabb óraszámban tanulunk.


A szakma az, ami nincs gimnáziumban.

2019. febr. 22. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól írta az első, nincs szak a gimiben. Csak tagozat van vagy nyelvi előkészítő.

Javaslom, hogy egy gyenge gimit keress magadnak. Felhívod a kiszemelt sulit és tőlük érdeklődsz.

2019. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először a kiszemelt iskolával kell felvenni a kapcsolatot és érdeklődni, h mi a feltététele az átvételnek.

Ha hajlandóak átvenni, akkor majd tőlük megtudod mi a menete.

Először valószínűleg bekérik a bizonyítványodat, ée eldöntik, akarnak-e téged.

Általában bizonyos tárgyakból különbözeti vizsgát iratnak.

Ha átvesznek, akkor kapsz egy befogadó nyilatkozatot, azzal kell a jelenlegi iskoládba menni.

2019. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!