Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A történész alapszakra miért...

Kekhal kérdése:

A történész alapszakra miért követelnek 7 idegennyelvet?

Figyelt kérdés
Történész szakra szerettem volna továbbtanulni, gondoltam egy próbát megér, hátha sikerül a felvételi. De aztán utánanéztem a követelményeknek. 3-as középszintű történelem érettségim van, viszont nagyon szeretem a törit. De emelt szintű töri érettségit követelnek, középszintű földrajz érettségit, közép magyart, valamint 7 középszintű idegennyelvet. Az első hármat még toleranciától dúsan meg tudom érteni, szigorú az érettségi követelmény. Na de mi a ráknak ennyi idegennyelv? Vége van az álmaimnak.

2019. febr. 24. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom csak egy B2 közép nyelvvizsga a követelmény. (Vagy egy emelt angol érettségi mondjuk)
2019. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamit nagyon benéztél!
2019. febr. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2019. febr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
megmosolyogtam, bár eléggé egyértelmű a trollkodás :D
2019. febr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű hogy VAGY, nem pedig ÉS, van a nyelvvizsgák között a felsorolásban, csak nem jelezték. Azért csodálkoztam. Viszont az emelt szintű történelem érettségi mindenképpen követelmény?
2019. febr. 24. 00:57
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Történelem szakon elég alap az emelt töri,így nyilván kötelező.
2019. febr. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, valószínű hogy VAGY, nem pedig ÉS" - nem "valószínű, hanem biztos!

"csak nem jelezték" - de, jelezték. Oda van írva!

Olvass már figyelmesen, és gondolkodj józanul, ha már egyetemre akarsz menni!

2019. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezeket lehet választani de nem kell mindet csak kettő tárgyat kiválasztani pl.Töri emelt szint Magyar nyelv és irodalom középszint
2019. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!