Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a lehetőségeim légiutas-kí...

Mik a lehetőségeim légiutas-kísérőként?

Figyelt kérdés
23 eves vagyok es esti tagozaton szerzem meg az erettsegimet. 24 leszek mikor erettsegizek. Nagyon gondolkodom rajta, hogy mihez kezdjek kesobb, mert szeretnek tovabb tanulni. Gondolkozom rajta, hogy elmenjek légiutas-kísérőnek, csak azzal az a gond, hogy ha esetleg valami oknal fogva nem akarom tovabb csinalni, akkor ha befejezem, nem lesz semmi a kezembe csak egy erettsegi. A kerdesem, ha légiutas-kísérő vagyok, mellette van idom tanulni? Pl valami levelezo szakon vagy ilyenek. Sajnos olyan anyagi es csaladi helyzetben vagyok, hogy egyedul tartom el magam, es jelenleg amit szeretnek tanulni ( szuleszno) arra nem tudom megkeresni a penzt, mert ugye mar fizetos. Csak úgy tudom megkeresni a tanulmanyaimra a penzt, ha elmegyek dolgozni. A kerdesem, hogyha stewardess vagyok, tudok mellette tanulni vagy felejtos? Vagy esetleg ha kesobb nem akarom csinalni, innen tovabb lehet valahova fejlodni ezenwa szektoron belul? Es akkor ott eltudnek helyezkedni, nem lenne az, hogy befejezem es allok a vilagba diploma nelkul, hogy mashoz nem ertek. Igazabol szuleszno lennek szivesen, de jelenleg nem vagyok olyan helyzetben hogy megteremtsem a felteteleket a tanulashoz. Ha pedig gyorsan elvegzek egy stewardess kepzest es munkaba allok, azon kivul mashoz nem ertek ha valtani akarok. Hogyan erdemes ezt csinalnom szerintetek? Elobb szerezzek diplomat es utana legyek légiutas kísérő? Kicsit tanacstalan vagyok most. Aki volt hasonlo helyzetben tudna segiteni? Bocsi ha kicsit kuszan irtam le a problemam, remelem ertheto.

2019. febr. 24. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem először diploma


De amúgy ha a pontjaid meglennének, akkor is fizetős lenne neked az egyetem?

2019. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elvileg az allamilag tamogatottat megszuntettek. Egyre tobb szak fizetos mar.. Szepen lassan ez van bevezetve.
2019. febr. 24. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt 4 egyetemen is van államilag támogatott

2019. febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem menj el egy nyílt napra mindenképpen, ott elvileg elmondanak mindent... pl hogy hogy fog kinézni a beosztásod, mennyi szabadnapod lesz, mennyire lesz beleszólásod stb.

Én nem voltam még, de tervezem én is, mert hasonló helyzetben vagyok. Ugyan én már 4 éve érettségiztem, de most 22 évesen jutottam el arra a szintre, hogy tovább szeretnék tanulni (és tudom is, hogy mit). Úgyhogy ha felvennének, én is emellett a munka mellett mennék egyetemre. Én azt látom, hogy nem lehetetlen, mert vannak akik egyszerre csinálják.. nyilván levelezőn. Az más kérdés, hogy ami téged érdekel, az nem tudom, hogy indul-e egyáltalán levelezőn, mert elég gyakorlatigényes képzésnek tűnik. Nézz utána ennek is.:)

2019. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!