Orvosi vagy Mérnöki?

Figyelt kérdés

Már egy jó idese gondolkozom azon, hogy milyen egyetemre menjek...mi az amire megéri mennem. Ez a két opció merült fel bennem, de nem tudok dönteni. Mindkettő vonz, mert orvosank is el tudom képzelni magam, szeretnék embereken segíteni, de ugyanakkor nagyon érdekel az architektúra/építészmérnöki szak, mivel elég kreatív embernek tartom magam és szeretek házakat kiondolni, megtervezni, berendezni.

Ha valaki közűletek orvosin, vagy mérnökin van, nem tudnátok elmondani a szakma és egyetem előnyeit és hátrányait,nehézségeit? Szívesen meghallgatnám olyanok válaszát is, akik esetleg már ilyen területeken dolgoznak.



2019. febr. 24. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettővel rengeteget fogsz szívni, a mérnökire kevesebb pont kell hogy bekerülj, ha nem vagy elég elhivatott egyiket se fogod tudni elvégezni, itt magadat ismerve kell mérlegelni és dönteni
2019. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Én nem építészmérnök vagyok de épületgépészetet végeztem és kollégiumban illetve munkahelyemen is építészekkel együtt dolgozom.

Arra készülj fel, hogy ameddig az osztatlan építész (mert kb. arra érdemes elmenned) 5 éves, addig az orvosi 6 éves.

Építészeknél nagyon sokszor az van, hogy a makettjeidre meg tervezéseidre szubjektíven osztályoznak a tanárok.

Pénzkeresésben kb. orvos is meg az építész is ugyan olyan szarul fog keresni az ELEJÉN... de pár év múlva az orvos miután leszakosodott fényévekkel többre fogja vinni, mint egy építész akinek mindenhova oda kell tennie a seggét és ott kell lennie mindenben, hogy hatalmas pénzeket szakítgass le 20 év múlva.

Leginkább cadmonkeyk szoktak lenni az építészek, kevesen mernek kimenni a számítógép adta kényelem mellől és mennek kivitelezésre.

Építészeknél elég sok a túlóra, bár gondolom orvosnál is.

2019. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Az orvosi egyetemi évek szemvedéssel mentek nekem végbe mert rohad sok a latin és rohadt nehéz az anatómia!Sokat kell tanulni de ha érdekel akkor észre sem veszed!Én is így voltam csak a latinnal és az anatómiával szemvedtem.És most egy sikeres fogorvos vagyok!A legelső fizetésem az 250ezer ft volt ma pedig 370ezret keresek és a kettő között 2év telt el!
2019. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%

Az anatómia könnyű. Nem tudom hol dolgozol fogorvoskent, de egy vidéki kis városban is többet keres a fogorvos kezdőként, mint te. Kamu kamu kamu.


Amúgy aki orvosnak megy az nem a pénzért teszi. Ja pénzt akarsz menj mérnökire vagy gazdasági szakra. Ha embereknek akarsz segíteni akkor orvosira. Aki orvos akar lenni az elhivatott.

2019. febr. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát a “ha pénzt akarsz menj mérnöki szakra” dolog pont nem igaz az építészekre mivel majdnem a legrosszabbul fizető mérnöki terület.
2019. febr. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit sem tudsz különbséget tenni a kettő közt, akkor azon gondolkozz, hogy melyik érdekel jobban: a matekos vagy a kémia/biosz/fizika vonal. Továbbá gondokkozz el azon, hogy megvan-e benned a potenciál egy jó biosz és kémia/fizika emeltre. Ha még nincs is, de érdekelnek ezek a dolgok (az emberi szervezet működése, a sejtszintű folyamatok stb), akkor is küzdhetsz érte, ha tényleg ezt akarod.

Mindkét állásban el tudod magad képzelni, ez jó, de mi töltene el nagyobb elégedettséggel? Befejezni egy nagy projektet, vagy egy emeber életét, életminőségét jobbá tenni?

Szerintem ebben a kérdésben a "milyen az egyetem" kérdésnek másodlagosnak kellene lennie, hisz az csak egy út (persze igen meghatározó és nem rövid út) a célodhoz, így végső soron a célodhoz kell igazaítani az egyetemet és nem a célodat az egyetemhez.

Én (még) nem vagyok orvosis, de volt osztálytársaim közt van egy, aki bekerült és mérnökire is mentek (igaz, nem építőmérnökire), mégis itt van pár kontra pro, amit az ismerőseim tapasztalatai alapján szerzett tájékozottságom alapján írok:

- mérnökire könnyebb bekerülni, mert kevesebb a ponthatár, de sokan kihullanak. Orvosira nehéz bekerülni, ott is vannak bukások, ezáltal halasztások, de a nagy többség így vagy úgy elvégzi

- mindkét szak nehéz, de más okokból. Mérnökin az anyag nehézsége, logikai megértése nagyobb gondot okozhat, mint az anyag mennyisége, cserébe keveset kell magolni (vagy nem is kell? ezt nem tudom)/az orvosit inkább az anyag mennyisége teszi nehézzé. Sok lexikális anyagot kell megtanulni, persze ezt se lehet ész nélkül :)

- az egyik képzés rövidebb, mint a másik és a másik képzési ideje az egyetem befejezte után sem ér véget.


De végtére is, hangsúlyozom, azt kell eldöntened, hogy melyik világ érdekel jobban. Tedd félre a nehézségre, anyagiakra vagy presztízsre vonatkozó szempontokat és az alapján dönts, hogy melyik szakmában lennél boldogabb, melyik töltene el nagyobb elégedettséggel.

Személyes véleményem az, hogy az orvosihoz nagyobb hivatástudat kell, mint bármely más szakhoz. Az önmagában segíteni akarás nem elég motiváció.

2019. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

"kedves"4-es!

Az anatómiát ha te megtanulod LATINUL akkor meghejlok előtted!És és Miskolcon vagyok fogorvos!És ez a fizetés elég nagy szám mert nem MAGÁN orvos vagyok!

2019. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
A magánorvosok keresnek milliókat!
2019. febr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

6.válaszoló!

Segíteni akarást írtam, mivel nem tudom pontosan mivel foglalkozikegy orvos. Értem ezalatt azt, hogy milyen egy orvos napja, nap mind nap milyen nehézségekkel találja szemben magát, milyen páciensekkel találkozik, hogyan tudja beosztani az idejét...stb. Persze ugyanez érdekelne a mérnöki szak kapcsán is. A helyzet az, hogy véleményem szerint, ha jobban ismerném a két szakmát, ilyen szempontokból, talán könnyebben tudnék dönteni az egyetem kapcsán is.

2019. febr. 26. 06:25
 10/17 anonim ***** válasza:

A 6-os vagyok.

Az, hogy hogy néz ki egy orvos napja, attól függ, hogy milyen orvosról van szó. Az könnyen belátható, hogy egy háziorvos munkája teljesen más mint egy traumatológusé például. De erről persze én sem tudok sokat mondani. A lényeg, hogy orvosi egyetem után elég sokféle terület közül lehet választani, érdeklődéstől függően. Persze gondolom, az építészmérnöki diplomával is van lehetőség több helyen elhelyezkedni.

Szerintem az lenne a legjobb, ha el tudnál menni kórházba önkénteskedni (pl. az 50 órás közösségi munka keretében), hogy jobban beleláthass ebbe.

2019. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!