Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő felkészülni emelt...

Mennyi idő felkészülni emelt kémia és biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 10.-ik osztályos és most már lassan el kell kezdenünk gondolkozni, hogy milyen irányban tanuljunk tovább.


Nos nálam több dolog is szóba jött.Többek között az orvosi egyetem is.Tudom, hogy oda emelt biológia vagy kémia/fizika kell. A biológiával szeretem és már a kémiát is.Csak sajnos 9.-ik osztályban nem éreztem a kémiának a fontosságát ezért semmibe vettem annak tanulását.Viszont már 10.-ik osztályban komolyan vettem/veszem.


Az lenne a kérdésem, hogy a kémia lemaradásomhoz tudnátok-e adni tanácsot? Tankönyvet tavaly nem kaptunk,így az nincs is. Idén nyáron szeretném bepótolni.


A másik kérdésem, hogy milyen a kémia és biológia emelt érettségi? Mikortól érdemes és mennyi idő megtanulni?


Válaszokat előre is köszönöm! :D



2019. márc. 2. 23:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2 év alatt simán felkészülsz.
2019. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
2-3 honap intenziv tanulas
2019. márc. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én 11. utáni nyáron kezdeném a kémia számításokkal. A két elmélet ráér 12. szeptembertől.

Mozaik kémia 11-12-es egy kötetet, szintén mozaik biológia 9., 10., 11 évfolyamos könyveket ajánlom.

2019. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Bioszból a Fazekas-Szerényi 2 kötetes könyvet nagyon tudom ajánlani, fényévekkel jobb mint a Mozaik (olvasmányosabb). Kémiából elmegy a mozaikos is (9-10. és a 11-12. osztályos érettségire felkészítő kiadvány, de emellé még a 8. osztályos sem árt, a szervetlen kémia miatt), én kiegészítésként jónak találom még az ennyit kellene tudnod kémiából c. könyvet is.

Emellé kémia számolásokat az ötösöm lesz kémiából kell csinálni. Ha 11.-ben elkezded és minden nap csinálsz 2 feladarot, nagyon kényelmesen végig lehet vele érni. De amúgy nem fontos minden egyes feladatot megcsinálni, sok, az éretsségi szintjéhez képest nehezebb feladat van benne és nem egyforma a stílusuk sem (véleményem szerint az érettségin bonyolultabb a számolós feladatok megfogalmazása), így az elmúlt évek érettségieiből az összes számolós feladatot mindenképp érdemes megcsinálni.

Hajrá! :)

2019. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :D
2019. márc. 5. 19:17
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

" 2-3 honap intenziv tanulas"

Neked elmentek otthonról? Ez még arra sem lenne elég, hogy átmenj a vizsgán, nemhogy felvegyenek orvosira!

Orvosiról beszélünk, ahol még két emelt szint mellett 412 volt alsó ponthatárküszöb PÓTFELVÉTELIN!


Itt minimum 2-3 év alapos, pedáns felkészülés szükséges! Van, akit ötödik próbálkozásra vettek fel!


Na a kémia! Az brutális! Elképesztő energiákat kell mozgósítanod, ha nem vagy matekos! Éjt nappallá téve tanultam a kémiát, az ország első számú elismert kémiatanáránál tanultam és úgy sikerült 65%-ra!


Az orvosi nem bohócoknak való, ahol egy emelt szinttel felveszik az embert 280-380 meg 410 pontokkal (ha más nem fizetősre). Magyarország elittanulói, legokosabbak itt tanulnak.

2019. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja nyilvan.... ostoba ha 2-3 honap nem eleg egy ekkora anyag elsajatitasara akkor menj segedmunkasnak... a legjobbakat veszik fel, akik a leghatekonyabban tudnak tanuoni, analitikus gondolkodasuk van, neked nincs... ulj ki a szelere a 4-5 eveddel... 6 ev az orvosi, majd 4-5 evet tanulok ket viszgara vicc vagy
2019. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A legjobbakat, illetve a legkitartóbbakat veszik fel, igen! Kb. 2300 diáknak a töredéke jut be orvosira. Itt verseny van, szelektálás van! Nagy kár, hogy most harmadéves orvostanhallgató vagyok, amúgy sem rólam volt szó, ne játszd a funkcionális analfabétát.

Volt olyan, aki 2012-ben érettségizett, most csoporttársam, simán veszi az akadályokat, a csoport egyik legjobb tanulója.

Segédmunkásnak meg majd te mész, mert se agyad, se kitartásod, se hited nincs. Ez van.

2019. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

"Ja nyilvan.... ostoba ha 2-3 honap nem eleg egy ekkora anyag elsajatitasara akkor menj segedmunkasnak... a legjobbakat veszik fel, akik a leghatekonyabban tudnak tanuoni, analitikus gondolkodasuk van, neked nincs... ulj ki a szelere a 4-5 eveddel... 6 ev az orvosi, majd 4-5 evet tanulok ket viszgara vicc vagy"


Ez a tipikus magyar mentalitás, merjünk kicsik lenni esete. Még jó, hogy nem vagy az életvezetési tanácsadó, mert bizony, sok orvosból, akik csúsztak az egyetemen vagy érettségin most segédmunkások lennének!


Te vagy a vicc, mert látszik, hogy soha a büdös életben nem voltál még orvosi egyetem felvételijének a közelében sem. Te logikádból kiindulva, hát ha nem is 4-5 év, de vannak azért bőven olyanok, akik 1-2, nem ritkán 3 év után kezdenek az orvosiba. Több ezer diák harcol néhány száz helyért. Itt nem az analitikus gondolkodás a baj, hanem a kémia, amit nagyon sokan rühellnek és amúgy alig van az orvosi egyetemen. Nekem jól sikerültek a középszintűek, de így is csak másodjára vettek fel.

2019. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Ja és a legnagyobb vicc 65%-os, hogy majd 2-3 hónapot tanulsz és felveszed a verseny olyanokkal ,akik 4 éven keresztül folyamatosan biosz-kémiát ezerrel tanulták? Hát te tényleg hülye vagy amúgy!:DDDDDDDDD Szerintem menj másoknak oszd az észt:DDDD
2019. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!