Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri a gépészmérnöki MSc-t...

Megéri a gépészmérnöki MSc-t elvégezni?

Figyelt kérdés
Az itthoni gépész állások 95%-án azt látom, hogy elég a BSc/főiskolai képesítés és MSc/egyetemit nem is nagyon várnak el, de ha elvárják a magasabb képesítést akkor mivel tudna többet a kolléga? Mindenképpen gondolkodtam gépész BSc után gépész MSc-n levelezőn, mert nem olyan nagy az arány a mester képzéssel rendelkezők számának. A bibi ott kezdődik, hogy én a sima gépészt is puskázásokkal és ügyeskedésekkel tudtam megoldani nappalin, ahol az embernek jobb esetben nem kell a munkára fókuszálni. Természetesen vannak tantárgyi nehézségeim is... Most azt gondolom a mester levelezőn munka mellett nem lenne egyszerű, jobb esetben 2 év szabadidőmet venné el. Örülnék ha 30 éves koromig szereznék egy ilyen mestert, aztán már tényleg szakítanék a felsőoktatással. Ahogy néztem 8 intézményben van jelenleg mester levelezős formában. DE, DUE, ME, NJE, ÓE, SZE, SZIE, SZTE, ezek közül az intézmények közül melyik az ami egyszerűbben elvégezhető lenne munka mellett? Nézegettem a tantárgyakat is meg a tematikákat is. Van bárkinek bármi tapasztalata az adott egyetemekről, felvételijéről, akár privátban?

2019. márc. 3. 09:26
 1/2 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Megéri elvégezni, mert mesterfokozatod lesz.

Ha esetleg a mérnöki értékesítés, folyamatmenedzsment, vagy a projektmenedzsment irány érdekel, akkor javaslom még a műszaki menedzser mestert is. Az gépész alappal jó.

Később, ha mondjuk 5-10 év múlva csopvez, vagy részlegvezető, vagy ilyesmi akarsz lenni, jól fog mutatni az egyetemi végzettség.

Ha már időt és pénzt ölsz bele, igyekezz jobb egyetemen elvégezni, mert számítani fog.

OE, Miskolc, Győr, Szent István teljesen jók, amelyik közelebb van, odamenj.

NJE-t nem ismerem, DE, DUE felejtős.

2019. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%
Igen, megéri! Oké, hogy felvesznek sok helyre BSc-vel is, de később hátrány lesz a karrieredben, hogy nincs meg az MSc.
2019. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!