Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE programtervező informatik...

ELTE programtervező informatika, és egyéb informatikai szakokon milyen nyelven kezdtetek programozni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 8. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

ELTE-n: C/C++, Python, Haskell, Java de szakirányok szerint mások is vannak...

Óbudai Egyetem mérnök infó: C#, Java esetleg C++-t felvehetnek a szerencsések szabadonválaszthatóként.

BME-n úgy tudom C/C++ van alapból, de biztos lehet mást is, meg majd még kijavít, aki jobban tudja.

De egyébként sok más kérdésnél leírtam már én is, mások is ezt :)

2019. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. márc. 8. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Óbudaira járok a NIK-re, itt C#-ban oktatnak, de a vizsgára elég sok programozási nyelvtől független pszeudokódot is tudni kell.
2019. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

BME mérnökinfón C/C++ és Java.

Az újonnan indult Bprof képzésen egyelőre Python és Java volt. Ha megnézed a tantervüket, biztos megtalálod, mit tanítanak később. Ugyanígy megnézheted bármelyik egyetem tantervét.

2019. márc. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Mérnökinfón még C# is van, ez kimaradt.
2019. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként bár katonásan válaszoltunk: nem feltétlenül ez alapján kell válassz. Igaz, hogy valamilyen szinten determinál, ha korábban nem tanultál modern nyelvben programozni, de nem ez a legfontosabb. Pl. én korábban Pascalt tanultam meg egy kicsi C/C++-t. Így egyetemhez (ÓE NIK) meg kellett tanulni a C#-ot, és C#-os és Java-s munkáim voltak eddig... C/C++t nem mertem volna vállalni diákként.

De! Egy jó programozó bármely nyelvet hónapok alatt megtanulja annyira, hogy tudjon benne dolgozni, ellenben egyetemen nem feltétlenül kapsz belőle mély tudást, magadnak kell kitanulnod.

Amit még írnék, hogy szerintem C/C++-t minden programozónak/szoftverfejlesztőnek illik ismernie legalább az alapjaiban. Ez ilyen általános műveltségnek számít szinte. De mellé nem árt, ha mást is ismersz. Pl. manapság nagyon jön fel a Javascript és Python. Főleg a Javascriptet kérik sok helyen a szoftverfejlesztőktől. Pythont meg talán inkább az adattudósoktól.

2019. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!