Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pályaválasztás előtt állok és a segítségeteket szeretnén kérni. Amit tudni kell rólam: Emelt szintű idegennyelvi képzésben veszek részt. A jövőben a nyelvtudásomat szeretném kamatoztatni. Olyan fajta szakmát keresek magamnak,amiben a nyelvtudasomat is kamatoztatni tudom. Tolmács nem szeretnék lenni.

A kérdésem felétek az lenne,hogy milyen szakmák vannak még,amikkel a nyelvtudásomat tudom kamatoztani?

Előre is köszönöm nektek.



2019. márc. 8. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A magyar nyelv használatára is figyelj, ha ezzel akarsz fogalkozni. Kerüld a szóismétléseket (háromszor írtad, hogy kamatoztatni).

Nagyon sok lehetőséged nincs, miért zártad ki teljesen a tolmácsot?

Lehetsz még tanár vagy valamilyen humánosabb jellegű gazadasági szakot is választhatsz.

Tanári dipolomával magántanárként egész jól lehet keresni. Lehet két nyelv a szakpárod. Ha jól megy a matek vagy az infó, akkor azt ajánlanám a nyelv mellé, mert hiány van az ilyen szakos tanárokól. De csak, ha tényleg jól megy! Ne taníts olyat, amihez te buta vagy.

A gazdasági szakokat végig tudod nézni a felvi.hu-n. A nemzetközi gazdálkodás, a nemzetközi kapcsolatok humánosabb jellegű, előbbi matekosabb.

2019. márc. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mai világban a nyelvtudás egy alapdolog, én a helyedben keresnék még valamit ami érdekel, pl info, matek, biosz, bármi, pl matek-nyelvek=gazdasági szakok, az infonak is az alapnyelve az angol és jól lehet kamatoztatni ott az angoltudást.

De így csak nyelvekkel ha nem akarsz tolmács lenni, szerintem is a tanár jöhet szóba. Esetleg a turizmus, de ahhoz is jó ha ért máshoz is az ember, mert nem csak a nyelvekről szól.

2019. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!