Melyik a legjobb orvosi egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés
Hol vannak a legjobb lehetőségek, ösztöndíjak?

2019. márc. 10. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
5%

Európai vagy amerikai viszonylatban egyik sem számít jónak, de különösebb probléma sincs velük.

A Szegedi Tudományegyetem a legjobb, alapvetően is a legjobb egyetem az országban... Nem sokkal utána a Semmelweis Egyetem, de a Pécsi Tudományegyetem sem rosszabb érdemben, vagy a Debreceni Egyetem.


Én politikai okok miatt a Debrecenit nem választanám, ez biztos sokak szerint hülyeség, lehet hogy igazuk is van... Viszont a város miatt a Pecsit választanám.

Szerintem fontos szempont, hogy hol élsz több éven keresztül.

2019. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

HVG rangsor 2018:


Semmelweis Egyetem

Debreceni Egyetem

Szegedi Tudományegyetem

Pécsi Tudományegyetem


Egyébként teljesen mindegy, mivel mindegyik egyetem húzóképzése az orvosi.

Ösztöndíjak terén mindegyik kiemelkedő, mert rengeteg külföldi egyetemista van. Ahol általában sok külföldi van, ott van lehetőség külföldre szintén menni.

Tanulmányi ösztöndíj eléggé változó.. igaz mostanában nagyon próbálnak valamit összehozni az egészségügyi pályákat választó fiataloknak, lehet ez a későbbiekben bővülni fog, de mint minden Magyarországon, ez is központi.. Tehát hiába tanulsz a SOTE-n vagy a DE-n, a központi ösztöndíjakat bárki megpályázhatja.

Kifejezetten egyetemi ösztöndíjak a tanulmányi ösztöndíjak, amik eltérhetnek egyetemenként.. igaz szerintem az orvosin sokan örülnek ha az anatómia megvan kettesre, például a nehézsége miatt stb.

Én a helyedben ha orvosira vetném magam arra gondolnék melyik van a legközelebb, utána pedig tanulnék az érettségire, hogy államira bejussak. Hidd el, nagyon kevés időd lesz dolgozni mellette, hogy mondjuk albérletet kivegyél stb.

Ilyenkor fontos egy biztos pont ahová visszavonulhatsz, tanulhatsz, kikapcsolódhatsz stb.

A lehetőségek mindenhol nagyon jók, mert mindegyik egyetemhez kapcsolódik klinika stb. ahol utána gyakorlatot szerezhetsz.

Egyikkel sem lősz mellé.

Az meg hogy most hol, milyen rangsor.. legkevésbé sem számít ezen a pályán :D Az ilyen faszméregetők a mérnökök meg az infósok körében vannak, de azokat kerüld el.

2019. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
7%

"Az ilyen faszméregetők a mérnökök meg az infósok körében vannak"


Egyetértek. BME rulez. Az orvosi ahhoz képest nudli.

2019. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
A SzTE messze nem a legjobb egyetem... Legalábbis en ugy tudom hogy talán az orvosi kivételével szinte mindegyik szaknal azt mondjak hogy Szeged nem jo :(
2019. márc. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik nagyon jó képzést ad. Orvosiból alapjáraton elképzelhetetlen, hogy valahol színvonaltalan legyen.


Azt válaszd ami a legközelebb van hozzád, és a szüleid (felteszem még eltartott gyerek vagy) különösebb probléma nélkül tudják finanszírozni a megélhetésed hozzá.

Ha pl. pécsi vagy, akkor semmi értelme felköltözni Budapestre, és havi százezreket költeni extrában a megélhetésre, mikor helyben is lenne ugyanolyan színvonalas képzés. Persze van kollégium is, ami sokkal olcsóbb megoldás, de az elég sok ember számára kényelmetlen. Orvosin pedig célszerű ha nyugodt helyen tudsz tanulni.

Természetesen ha van rá keret, és mindenképpen valahol máshol szeretnél tanulni, akkor hajrá. Budapesttel óvatosan, ha nem idevalósi vagy, de a SOTE érdekelne. Beszippantja a gólyákat az éjszakai élet :)

2019. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!