Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemeken néhány órára...

Az egyetemeken néhány órára tényleg bárkinek be lehet csak úgy menni? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2019. márc. 10. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
2019. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

MINDEN előadás nyilvános.

Megnézed az adott kar honlapján az órarendet, bemész, leülsz és kész.

2019. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem erdekel?
2019. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Konkrét elképzelésem, tervem még nincs, de ezt már többször is hallottam és éppen pont most olvastam valahol, hogy egy anyuka írta, hogy a középiskolás lánya lehet, hogy el fog járni néhány egyetemi órára, mert hogy lehet és őt egy adott tantárgy nagyon érdekli.

Én is középiskolás vagyok, 16 éves és ebben a tanévben már nem, de a jövő évben gondolkozom azon, hogy néha ha van rá lehetőség lehet beülök olyan órára, ami érdekel.

ELTE érdekelne, főként anglisztika szakos órák vagy pszichológia, kíváncsiságból.

2019. márc. 10. 20:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ELTE TTK-n tanulok, egyik órámra bevittem szüleimet, mert ők nem jártak egyetemre és kíváncsiak voltak, milyen. :)

Pont kisebb terem volt, illetve egy kedves oktató tartotta, szóval odajött megkérdezni, hogy hogy-hogy bejöttek ők is, aztán mosolyogva reagált. :)

Te pedig ha diák-korú vagy, fel sem fogsz tűnni a többiek között.

2019. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia , én is Eltés vagyok (nem anglisztikàs màs nyelvszakos) , ami fontos, az az hogy gyakorlati óràra nem fogsz tudni beülni, csak előadàsra. Viszont ott is érdemes beszélni a tanàrral hogy megengedi.
2019. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát azért akárhová szerintem nem.... Egy olyan előadásra, ahová sokan járnak és nagy teremben tartják valószínűleg te is be tudsz ülni, mert ott ez abszolút nem feltűnő, de egy kisebbre már nem biztos. Legalábbis nálunk az ilyet nagyon nézték és nem engedtek be külsősöket soha sem, gyakorlati órákra, szemináriumokra pedig pláne nem.
2019. márc. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy szemináriumokra vagy gyakorlatokra nem mehetek, előadásokra gondoltam.
2019. márc. 11. 09:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdekes ezeket hallani, tekintve hogy az ÁJKn egyáltalán nem foglalkoznak vele, kik vannak bent előadásokon :D
2019. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ha felmész a kar oldalára, ott meg vannak hirdetve hivatalosan a félévekre vonatkozóan az évfolyamelőadások. Azokon általában nincs katalógus, es mivel évfolyam szintűek sokan szoktak lenni, nem fogsz feltűnni. Ha van is katalógus, maximum nem írod alá. :)


Elozo voltam btw :D

2019. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!