Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-as törvényről ezt lehet...

2020-as törvényről ezt lehet tudni?

Figyelt kérdés
A kötelező nyelvvizsga es emelt erettsegi torvenyről lehet tudni, hogy a ponthatárok is esetleg mennek valamennyivel lejjebb? Ha valaki tud barmit, azt megköszönöm:D
2019. márc. 11. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

A ponthatárokról majd júliusban lehet tudni.


De engem igenis frusztrál, hogy ennyire ellehetetlenítik a bekerülést.

Már van felsőfokú végzettségem, diplomám, tehát NEM magam miatt mondom, mert engem már nem érint.

2019. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez a rendszer működéséből adódóan csak akkor derül majd ki, miután megírták a felvételizők az érettségit.
2019. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az együttérzést, ritka az ilyen normális válasz:D na mindegy, majd kiderül mi lesz:)
2019. márc. 11. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják, de pl elég jó előkapu ez az emelt érettségi plusz nyevvizsga, mivel az elmúlt években még csak 2.25-ös átlag volt az állammin maradás egyik feltétele, és asszem 2020-ra ezt fokozatosan emelik 3.0-ra. Így szűrik ki azokat, akik valószínűleg nem maradnának bent.


De egyébként én se értek egyet vele, nagy szívatás, foleg akik akkor, abban az évben fognak érettségizni, de a fentiek tudatában, érthető.

2019. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészről megértem a felháborodásotokat, viszont látom jelenleg a masik oldalt. Nagyon sok a képzetlen, nem oda való az egyetemeken... Akik csak foglalják a helyet. A jogászképzés eljutott arra a szintre, hogy annyian végzik el az egyetemet, hogy túlképzés van ( míg az orvosin hallgató hiány). A jo szakembereket kapkodni kell, tenyleg csak a legjobbak maradnak a szakmában, a többi csak töltelék. Mar bocsánat a kifejezésért.


Ezeket az embereket ki kell szórni, mert különben tönkreteszik a szakmát, a piacot, es mint fentebb is említettem, foglalják a helyet. Aki nem oda való, az nem oda való, s a legjobb ha ezt idejében felismerik.

2019. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Amugy itt van hogyan lesz az érettségi hivatalosan 2020-tol :) ja, es mindig kell hogy legyen egy első, szegényeket tenyleg sajnálom, de emlékszem meg milyen volt elsőnek lenni az uj, mostani érettségivel. Mindig van egy csoport aki szív, hogy a többieknek jobb legyen. Ezt az áldozatot meg kell (tudni) hozni, akármennyire kaki is :(

2019. márc. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!