Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre készülők...

Orvosi egyetemre készülők jártatok-e biológiából és kémiából/fizikából különórára?

Figyelt kérdés
Ha igen hányadiktól kezdtétek el és egyáltalán szükséges-e?

2019. márc. 12. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Én végzősként jártam 1-2 hónapot kémiából és bioszból is, hogy a hiányosságaimat pótoljam, szerintem jól jött.
2019. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem voltak jó tanáraim a gimiben, ezért jártam külön különtanárhoz 12.ben, mégsem vettek fel elsőre.

4 hónapig jártam külön tanárhoz, amikor másodjára érettségiztem bioszból és kémiából, simán be is kerültem.

2019. márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat!
2019. márc. 13. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Én jártam, mind a kettőre, a kémiával iszonyatosan befürödtem, a biosz nagyon jól jött...


komolyan életem végéig bánni fogom azt a sok pénzt amit otthagytam a tanárnál, és igy utólag nézve nem is volt hasznos annyira.... az elmélet megtanulható a feladatmegoldásakkal pedig neked kell bajlódni, mármint érted, az olyan dolgo hogy ki kell alakitani a saját logikádat a feladatmegoldásoknál

2019. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Én nem járok, mert nincs rá pénzem. Már nem vagyok gimis sem és annó nem is érdekelt ez a terület, pár évvel később jött az elhatározás, szóval gyakorlatilag a 0-ról kezdtem mindent. Ha lenne/lett volna rá pénzem, biztos, hogy kerestem volna egyet-egyet mindkét tárgyból, mert egyedül brutálnehéznek tartom a készülést. Nem az a legfőbb baj, hogy nehéz az anyag, bár tény, hogy az, de a net meg a könyvek ott vannak, ha valami nem világos, viszont ez több időt vesz igénybe, mintha csak lenne valaki, akinek a nyakába zúdíthatnám a kérdéseimet. Legfőképpen azért rossz viszont, mert nincs mögöttem senki, aki leellenőriz. A saját magam ura vagyok, nem kell különórára készülni vagy ilyesmi. Tudom, hogy ez egyetemen is így nagyrészt így van, de azért ott kisebb időszakonként vannak számonkérések. Ebben az esetben meg csak az a helyzet, hogy 1 évig minden nap le kell ülni, mert majd valamikor 1 év múlva számon fogják kérni ezt. Ehhez önfegyelem kell szerintem, amit én a hónapok során tanultam meg, szóval rosszul kezdtem a készülést, az elején elbagatellizáltam, mondván, hol van még május... Ez nem történt volna meg, ha lett volna magántanárom. Pedig az elszántság az elejétől megvolt, de az önmagában nem elég.

Mindenesetre úgy gondolom, vagyunk sokan, akik magántanár nélkül készülnek. És vannak olyanok is, akik így kerülnek be meg olyanok is, akik magántanárral sem. Az, hogy én melyik csoportot képviselem, majd kiderül.

2019. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!