Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME gépészmérnök BSc után...

BME gépészmérnök BSc után mechatronika MSc?

Figyelt kérdés

Ez a 4. félévem a gépészmérnök szakon. Egyre jobban érdekel az informatika, elektronika. Mikor felvételiztem, még nem akartam ilyenekkel foglalkozni, ezért választottam a gépészmérnöki szakot. Most azonban sokat nézegettem álláslehetőségeket is és sokkal érdekesebbnek találom azokat, ahova villamosmérnököket, mechatronikai mérnököket, informatikusokat keresnek. Úgy érzem, hogy sokkal szívesebben dolgoznék ilyen területen.

Ezért arra gondoltam, hogy MSc-re mechatronikai mérnök szakra jelentkezem majd. (A VIK-es szakokra úgy gondolom, hogy nagyon nehezen tudnék átmenni; egy új BSc-nek pedig szerintem kevesebb értelme lenne és 1,5-szer annyi idő is. A mechatronika viszont itt van a mi karunkon, sok közös tantárgyunk is volt és részben a gépészethez is kapcsolódik.) Utána néztem, specializációtól függően 2-5 tárgyat kellene pótolnom. (Eddig minden tárgyam megvan, jól megy az egyetem.)


Teljesíthető lenne a váltás? Származhatna belőle valami hátrányom hosszú távon? Esetleg van jobb ötletetek, mit kéne tennem?

Esetleg van valakinek tapasztalata hasonlóban?



2019. márc. 17. 11:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem simán menni fog. Gondolom teljes kreditbeszámítással megy (meg ugye pár tárgyat pótolni kell), de ez az értelme a bolognai rendszernek. Próbáld meg mindenképp. Sok sikert!
2019. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!