Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsolsz nekem a 2020-as...

Mit tanácsolsz nekem a 2020-as felvételivel kapcsolatban? Te hogyan csinálnád?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Februárban jelentkezni szeretnék a Debreceni Egyetem Állam és Jogtudományi kárára, azon belül igazságügyi igazgatási szakra. Van egy 85 százalékos emelt érettségim és egy 85 százalékos közép érettségim illetve egy középfokú nyelvvizsgám. Elvégeztem egy 2 éves okjt amiért 32 pont jár. Szóval a tanulmányi az érettségi valamit a többletpontjaimat összeadva 440 pontom van. 426 volt a ponthatár tavaly ha jól emlékszem. Na mármost hogy 2020-ban alap lesz a nyelvvizsga és az emelt érettségi így nem tudom mit csináljak. Hogy lesznek a ponthatárok....

Mert így nem lesz többlet pontom csak az OKJ mert amik vannak nekem azok már alap dolgok lesznek. Még egy nyelvvizsgát nem tudok jelenleg megcsinálni. Mit ajánlottok hogy legyen esélyem bekerűlni?



2019. márc. 24. 14:02
 1/3 A kérdező kommentje:
karára* és nem kárára :)
2019. márc. 24. 14:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom és ne is találgassunk mert nem fogjuk tudni hogy fog alakulni a pontszám.

Nekem van egy nyelvvizsgám már, a másikat jövőre tervezem megcsinálni, meg egy emeltet, csak sajnos ezekért eddig majdnem 100 pontot kaptam volna...

Marha nagy szívás ez az egész, én szerintem majdnem mindent kimaxoltál, nézd meg az edulineon hogy idén csökkentek az előzetes pontszámok vagy 20 ponttal, hátha szerencséd lesz

2019. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

426 az ég magas, így aki ide tervezett bekerülni, kénytelen lesz 2 emeltet csinálni ugyanannyi pluszpont érdekében a tervezett egy emelt helyett. Na az a plusz egy emeltje alsóhangon 20 ponttal gyengébb lesz, mintha csak közepet kellett volna csinálnia. Aztán ott vannak, akik nem csinálnak a meglévő B2 nyelvvizsgájuk mellé még egy B2-es nyelvvizsgát, mert nem tudják, hogy az el.szott rendszer miatt erre is pont jár. Emiatt megint esik kicsit. És vannak, akiknek csak egyszerűen gelborítja ez az egész a terveit, hiszen a törvény nem rég lett hivatalos. Így szerintem olyan 400 lesz a ponthatár, ami már annyira nem vészes.

Nem tudom, nekes hogy jött ki a 440 (lehet jól számoltál, nem tudom) de ugye a max pluszpont az 100. Jelenlegi rendszerben igazából csak 90 érhető el (senki nem csinál 3 emeltet). Ebből neked van 32, ami nem is rossz.

A legegyszerűbb lenne neked csinálnod még egy B2+es nyelvvizsgát ugyanabból a nyelvből.más nyelviskolánál, az +28 pont és meg is van, valószínű. Vagy csinálj akkor egy emeltet a közép sz. érettségi helyett és akkor kb hátradőlhetsz.

Bocsi az összeszedetlen írásért.

2019. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!