Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Könyvelő szeretnék lenni,...

Könyvelő szeretnék lenni, milyen végzettséget kell szereznem ehhez?

Figyelt kérdés
Szóval most vagyok 9.-es, és lehetséges, hogy majd később könyvelő szeretnék lenni, csak nem tudom, hogy milyen tantárgyakra kéne most jobban odafigyelnem, ami majd biztos szükséges lesz ehhez a szakmához,illetve hogy ha elvégeztem a gimit utána mennyit kéne még tanulnom és milyen formában, ha valaki tudna nekem ebben a témában segíteni, azt nagyon szépen megköszönném! :)

2019. márc. 24. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez jelenleg(ki tudja mi lesz majd)


Gimi+OKJ ügyintéző 2 év+mérlegképes 1 ev, az OKJ ingyenes és mivel egymásra epülő ezért 1 végzettség


Gimi+ Főiskola-számviteli,

A; mérlegképes végzettségnek megfelel

B; nem felel meg, akkor utána mérlegképes OKJ


Kell 2 év gyakorlat amit a végzettség megszerzése után kell teljesítened, és regisztráltathatod magad.

2019. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha most gimnazosta vagy akkor nincs olyab targy amire oda figyelhetsz.


Szakgimnáziumban lenne, a szaktárgyak.


Fősulira anno a 90-es években töri+matek volt a felvételi.

2019. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Gimi, amit most végzel. Ha va ilyen tantárgyad, hogy pénzügy, számvitel, közgazdaságtan, statisztika, matematikára is érdemes odafigyelni. Középsuli után, ha nem szakirányú a középsuliban a szak, amire jársz, tehát nem közgazdász szak, akkor 2 év, ha az akkor 1 év OKJ. Azért egy év, mert az raépül a középiskolai tantárgyaidra, szakodra. Ahhoz, hogy könyvelő OKJ-t csinálhass, vagy pénzügy-számviteli, vagy államháztartási ügyintézői OKJ képesítés szükséges. Ezután mehetsz Mérlegképes könyvelő OKJ-ra. Ha ezt elvégzed, akkor mehetsz tovább egyetemre, főiskolára. Pl. Pénzügy-számvitelre. És ahhoz, hogy regisztráltathasd magad könyvelőnek, 3 év szakmai gyakorlat szükséges. Remélem tudtam segíteni, ha pedig bármi kérdésed van, írj nyugodtan!
2019. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Van*
2019. márc. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
BGE az érettségi után. Ez diplomát ad. A felvi.hu-n utána tudsz nézni, mi a felvételi pontszámokhoz szükséges tárgyak, milyen ponthatárok voltak eddig stb.
2019. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Bérügyintéző képzés elég előképzettségnek a mérlegképes könyvelő képzéshez?

Közgazdasági érettségim és Bérügyintéző okj-m van.

2019. ápr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!