Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel tudnek keszulni magyarbol...

Fel tudnek keszulni magyarbol emelt szinten szerintetek jovore?

Figyelt kérdés
A kacifantos az benne, hogy kozepiskolaban nem igen foglalkoztatott a dolog, talan az oktatas szinvonala sem volt kielegito, de leginkabb nem tanultam, viszont arra gondoltam ebbol tennek egy erettsegit, hogy fejlesszem magam, jobb beszedkeszsegem legyen, de felmerult a tortenelem is, amire ugyan ez ervenyes.

2019. márc. 24. 23:25
 1/2 anonim válasza:

A történelem emelt szerintem egyszerűbben kivitelezhető.

Én rengeteg szépirodalmat és világirodalmat olvasok, de az emelt irodalomhoz hatalmas átfogó tudás kell. Az alap követelmény listán nagyjából 90 könyv van. Emellett versek, balladák, és minden költő életrajza betéve. Beszédkészségen nem tudom, hogy az irodalom érettségi mennyit javítana, az inkàbb művel. De tényleg csak és kizárólag akkor javasolom, ha szeretsz olvasni, sokat is olvasol és kell is az irodalom az egyetemre.

Az se gyerekjáték, de nem megy rá a teljes magánéleted.

2019. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóhoz szólva, hol találom meg a 90 könyv listáját?:/

Egyébként egyetértek, én 11.es vagyok keszülök jövőre magyarból külön órák nélkül és tényleg rámegy az életem (mondjuk nekem nem számit mert érdekel is) de annyi infó van és minden összefügg és utánna is kell pl egy költőhöz kapcsolodó filozofusnak nézned h miért volt hatással rá stb. A tanárom engem leakart beszélni még a töri tanárommal is beszélt de szerencsére azt mondta nekem nem ajánlja. De próbáld meg inkább a törit ha a magyar nem érdekel. Viszont fejleszt a magyar, bővül a szókincsed,több idegen szót tudsz meg és a fogalmazásod is javul.

2019. ápr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!