Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén várhatóan hány pont lesz...

Idén várhatóan hány pont lesz az ELTE-n a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas jogász képzésre a ponthatár?

Figyelt kérdés
Hiszen levitték 440-re a minimum ponthatárt. Várhatóan ez mennyivel fog emelkedni?

2019. márc. 24. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
465-470 között lesz ismét.
2019. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még mindig nem az egyetem "vitte le" a ponthatárt, ez rajtatok múlik, akiket felvesznek.


Senki sem tudja megmondani, viszont ez az utolsó év, hogy nyelvvizsga és emelt érettségi nélkül lehet jelentkezni, úgyhogy bármi megtörténhet. Most mindenki jelentkezni fog, aki eddig nem tette meg és megteheti.

2019. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Annyi lesz, amennyi az utolsó felvett hallgatónak a pontszáma.
2019. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 Jogász szakra most is kötelező az emelt érettségi, tehát ha valaki csak azért jelentkezik idén mert nem akar emeltezni, az nem jogász szakra fog menni.

#1 nagyon ritkán ment 460 felé 1-1 egyetemen. Például az ELTE és Pázmány jogász szakon is az elmúlt években végig 460 volt és ez a két legszínvonalasabb egyetem

Szeritnem azért vitték le, mivel kevesen érték el a 460at viszont a csökkentés miatt többen fognak jelentkezni. Szerintem 450 körül lesz

2019. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 Naivan én is azt gondtam, hogy csak a jelentlezők pontszáma és a felvételi keretszám befolyásolja a ponthatárt, de az egyik tanárom közölte velünk az egyetemen, hogy itt mindig kicsit kevesebb embert vesznek fel, kicsit minden évben DIREKT emelik a ponthatárt, teljesen önkényesen, hogy biztosítsanak egy színvonalat. Bár ez egy mérnöki szak, sok embert vesznek fel és még így is alacsony a ponthatár
2019. márc. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!