Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért lepődnek meg azon az...

Fizikakedvelő kérdése:

Miért lepődnek meg azon az emberek, mikor valaki a tudásvágy szerepét hangoztatja az oktatásban?

Figyelt kérdés

Miért olyan fura ez? Idealizmusnak meg hülyeségnek tartják. Szerintem annál károsabb mentalitás a világon nincs,mint mikor az ember azt gondolja az oktatásról,hogy az azért van,hogy ő meggazdagodjon. Sőt egészen reális lehet a tudásvágy megkövetelése,ugyanis lehetne életszerű példákat is felhozni. Egy állatorvos aki nem vágyik az állatok megismerésére,diagnosztikai kezelésének módszereire,a betegségek kórtani hátterének megismerésére,az hogyan építsen ki stabil vállalkozást,ha nincs meg az a motiváció? Ez lenne álmodozás? Mit gondoltok?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. márc. 26. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Az emberek elfáradnak a rossz oktatási rendszerben, a fárasztó és igazságtalan számonkérési módszerekben, és az elmélet alapú képzésekben. Menj ki külföldre, ott mást fogsz látni egyetemeken.
2019. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem csak az egyetemistákról beszélek,hanem átlagos emberek hozzállásáról is. Tehát meglepődnek,ha valaki hangsúlyozza ezt pályaválasztásnál vagy oktatásnál. Én az ilyet szűrném. Ne menjünk már úgy orvosira,hogy nem szeretjük a bioszt/nem érdekel minket az emberek gyógyítása.
2019. márc. 26. 20:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem is az egyetemistákra gondolok. Ott van a legtöbb még érdeklődő ember.
2019. márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyetértenék.

De az emberek sokfélék, vannak olyanok, akiket, hogy úgy mondjam, nem érdekel semmi. Mármint jobban, mint minden más.

2019. márc. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak az én képzelgéseimről van szó.
2019. márc. 27. 07:53
 6/16 anonim ***** válasza:

"Az emberek elfáradnak a rossz oktatási rendszerben, a fárasztó és igazságtalan számonkérési módszerekben, és az elmélet alapú képzésekben. Menj ki külföldre, ott mást fogsz látni egyetemeken."


True. Az elején megvolt bennem a rajongás a tudomány, tudásvágy iránt, azonban MSc végére már egyáltalán nem hoz lázba. Nem érdekel mennyire izgalmas, mekkora áttörés, ha én azt nem tudom közvetlenül pénzre váltani, és a büdös életbe nem fogom hasznát venni. Emberek nagy része ki van égve ekkorra már.

2019. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mi a háttere ennek.
2019. márc. 27. 13:47
 8/16 A kérdező kommentje:
*?
2019. márc. 27. 13:47
 9/16 anonim ***** válasza:
@fizikakedvelő ne hallgass rájuk, ne hagyd hogy letörjék a motivációd!
2019. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem akarom letörni a motivációd, de az egy olyan dolog, aminek hosszútávon ki kell tartania. Én villamosmérnöknek tanultam, MSc végén járok. A héten írtam kvantummechanika zh-t - érdekes LENNE, ha nem most kéne ilyen marhaságokat tanulni. Időpocsékolásnak tartom, én ezt így az életben nem fogom használni mezei mérnökként. Legtöbbször a HOGYAN számít - a MIÉRT, a fizikai háttér csak amolyan érdekesség, amit leírhatsz szakdolgozatba, diplomamunkába stb. Szóval ahelyett, hogy a szakmámban fejlődnék, ilyenekkel verem el a drága időt. Nagyon sok felesleges tárgyam volt az évek során, most viszont már ha nem akarok éhen halni, muszáj lenne valamit villantani is. Nem tudom azt mondani, hogy valamiben profi vagyok, mert projektmunkák helyett felesleges tárgyak tanulásával töltöm az időt, így nem leszek alkuképes pozícióban egy állásinterjú során. (Közepesen szarpénzért nyilván felveszik az embert bármelyik multihoz) Márpedig a pénz nagy úr, ha már magadat tartod el az életben, neadjisten egy saját lakást is szeretnél venni a jövőben, nem pedig albérletben csövelni.
2019. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!