Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha informatika szakon szeretné...

Ha informatika szakon szeretnék továbbtanulni egyetemen, mit várhatok matematika terén? Lényegesen nehezebb lesz, mint a középiskolás tanagyagok?

Figyelt kérdés

Azt mondják sokan a matek miatt hullanak ki. Nyílván nem légbőlkapott állítások, de mégis mennyire nehéz az, amit ott tanulnak?


Esetleg ajánljátok, hogy vegyek fel közép vagy emelt szintű matek faktot? (ugye 10.-es vagyok, év végére már el kell döntemen milyen faktokat akarok felvenni)



2019. márc. 29. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A matematika fakultáció biztosan jól fog jönni. Ha a középiskolai tananyag jól megy, akkor valószínűleg az egyetemi sem fog kifogni rajtad.
2019. márc. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Legjobb matekos voltam középsuliban. Egyetemen simán meghúztak integrálásból.
2019. márc. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy hol tanulsz tovább. Ahova én járok, ott simán átmentem mind a 3 analízisből elsőre úgy, hogy hármasra érettségiztem, majd 2 év múlva magamtól ötösre. (közép szinten)

Ismerek olyat, aki pl Szegedre jár egyetemre, na ott tuti kibuknék, mert számológépet se lehet használni, illetve elmélet is van belőle.

Nálunk még külön képletgyűjteményt is adnak, tehát csak meg kell érteni a tananyagot a sikeres teljesítéshez. (gamf)

Ajánlom a kisebb egyetemeket (ha MSc nem érdekel), mert könnyebb elvégezni, kevesebb a szivatás, a diploma pedig ugyan annyit ér. A tudást pedig úgyis magadtól szerzed meg otthon vagy a munkahelyen.

2019. márc. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

"Ha informatika szakon szeretnék továbbtanulni"

Akkor TUTI, hogy szükséged lett volna arra, hogy megkeresd a megfelelő kategóriát, és ne csak idehányd a kérdésed.

Ha tényleg oda akarsz menni, a jövőben legyél sokkal gondosabb!

2019. márc. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze nem lsez a középiskolás matekhoz. teljesen más lesz az egész. De könnyen teljesíthető, mivel sablon feladatok az egész. A ZH-n ugyanzok lesznek, mint amiket gyakorlaton csináltok csak más számokkal. Tehát, ha tudod, hogyan kell megoldani őket akkor ennyi. Megérteni bizonyos dolgokat más kérdés... sajnos sok helyen nem úgy tanítják, hogy megértsd és alkalmazni tudd, hanem tudd azt, hogy ennél a lépésnél mit kell csinálni.. ami egy mérnöknek elég gáz így.
2019. márc. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!