Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet érdemes...

Milyen egyetemet érdemes választanom, ha az ókortudományok érdekelnek?

Figyelt kérdés
Továbbá: általában mennyi a ponthatár, milyen lehetőségeim lehetnek egyetem után?

#egyetem #továbbtanulás #ókortudomány
2019. márc. 31. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ókoron belül esetleg van olyan kultúra, ami külön érdekel?


Történelem szaknak ugye csak egy része az ókor, de lehet specializálódni.

Régészet szakban hangsúlyosabb az ókor, és gondolom, ebben is lehet külön egy kultúrára specializálódni.

Ókori nyelvek és kultúrák szakon belül lévő szakirányok:

- egyiptológia (erről kérdezhetsz bővebben, erre jártam)

- asszírológia

- klasszika-filológia (görög-latin; nem tudom, itt csak a nyelven van a hangsúly vagy történelmen is).

2019. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyiptológia szakirányról tudnál kicsit mesélni? :) Mennyi volt a ponthatár, miket tanulsz/tanultál, hogyan tudnál/tudtál elhelyezkedni?
2019. márc. 31. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:
2019. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ponthatárra nem emlékszem, amikor felvételiztem, akkor még nem kellett emelt szintű érettségi hozzá. Elhelyezkedni eleve nem ezzel akartam, másoddiploma, és dolgoztam mellette. De nagyon élveztem az egészet, csak elég nehéz. Elég nagy hangsúly van az ókori egyiptomi és kopt nyelven, íráson, de történelmet is tanultunk.
2019. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!