Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik Egyetemek jöhetnek...

Melyik Egyetemek jöhetnek szóba, ha német és irodalom faktot választok?

Figyelt kérdés
Az irodalom és a nyelvek vonzanak, így ebbe az irányba mennék el. Faktnak a németet és az irodalmat fogom választani. Mely Egyetem jöhetnek szóba, ha kommunikációszakra vagy bölcsészkarrs szeretnék menni? Ezek közül melyik államilag támogatott?

2019. márc. 31. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Kommunikáció- és médiatudomány szak is van államilag támogatott képzésen, illetve a Bölcsész Karon is elérhető ilyen formában az összes képzés.
2019. márc. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jelentkezz germanisztikára (irodalmat is fogtok tanulni bőven) és vegyél fel másodévben kommunikáció minort.
2019. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyetem igazából mindegy, a bölcsészkar az ELTE-n és a DE-n a legjobb szerintem, de a PTE is jó választás lehet. Szerintem látogass el nyílt napra és nézd meg, mely városok szimpatikusak, melyik van legközelebb stb. Arra viszont figyelj, hogy kommunikációnak nagyon magas az állami ponthatára. Ha duplázol, legalább 90%+ emelt magyar és emelt német fog kelleni (nem tudom, a németet elfogadják-e, szerintem nyelvet is lehet vinni). Lehet jobban jársz, ha csak az egyikből emeltezel, szerintem számolgass a felvi pontkalkulátorán, hogyan járnál jobban. Ha meg nem duplázol, akkor is hozni kell mindenből legalább közép szinten egy 85% körül, minimum. Szóval én inkább a germanisztikát javaslom, ha jól megy a német, a környéken ezt nevezik a "pénz nyelvének" és sokkal alacsonyabb a ponthatár. És mint írtam előzőle, felvehetsz utána mellé minornak (mádosszaknak, 50 kredites modul) médiát, ingyen.
2019. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*másod-szaknak
2019. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!