Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önköltségesen megéri elvégezni...

Önköltségesen megéri elvégezni egyetemen a kereskedelem és marketing szakot? (BGE)

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Mennyi időbe telik, amíg sikerül az egyetemre kiadott pénzt "visszaszerezni"? Hamar találni manapság állást ezzel a diplomával? Ha elhelyezkedtél vele, milyen pozícióban vagy, mi a feladatod pontosan? Fizetés milyen kb? Előre is köszi!

2019. ápr. 1. 08:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Én diákhitelből, önköltségesen végeztem el. Dolgoztam a szakmában utána 3 évig kisebb cégnél, majd felvett egy multi menedzsernek. Már a kezdő bruttó fizetésem is annyi volt, mint a teljes 6 féléves képzés tandíja összesen... azaz egyetlen hónap alatt behozta az árát. Utána rátoltam még egy MBA képzést is, szintén részben önerőből (én 3 misit pakoltam bele, a többit a munkáltatóm). Majd megléptem külföldre ezzel a kettővel menedzsernek. Jelenleg a jövedelmem kb nettó 7000 euro azaz >2 millió forint havonta.
2019. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Én egyetem után találtam egyből állást. 8500€ a fizetésem + 1840€ cafetéria. Egy multi vezérigazgatója vagyok Svédországban.
2019. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
A privire válaszolva: Nem. Teljesen komolyan vezérigazgató vagyok. Ezért érek rá a gyiken lógni.
2019. ápr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Én is komolyan írtam (1. válaszoló), és én is ezért érek rá itt válaszolgatni. Most is meetingen ülök. :)
2019. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
61%

Kedves Kérdező!

Én miután ezt elvégeztem, egyből mentem ki Londonba vezérigazgatónak. kezdetben forintra átváltva 3 milliót kerestem havonta.

Most kimentem Olaszba és az Armaninál vagyok üzletkötő. Jelenleg forintba átszámolva 8 milliót keresek havonta.

Üdvözlettel:

Armani

2019. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Most trollkodtok vagy tényleg ilyen hamar kerülnek az emberek vezető pozícióba ezzel a végzettséggel? :D
2019. ápr. 4. 20:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Trollkodnak, azert ez nem igy megy, persze biztos van kivetel :D De vmi tapasztalatot illik gyujteni elotte.
2019. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. természetesen trollkodik. Az 1. nem trollkodik. Az, hogy kiből lesz vezető, sok mindentől függ. Nem lehetetlen vezetői állásba kerülni akár az egyetem után egyből – akkor, ha végigmelózod az egyetem éveit. Én munka mellett kezdtem el a BGE elődjére, a Külkereskedelmi Főiskolára járni. Már akkor volt olyan osztálytársam, aki eleve vezetői pozicióban ült, és úgy járt a suliba. Ami engem illet, én nem voltam vezető, de miután megkaptam a diplomámat, egy évre rá felvettek egy marketing igazgatói állásba ügynökséghez (de ekkorra már volt több év munkatapasztalatom).


Amúgy nem kell mindenkinek vezetőnek lennie. Nagyon kevesen alkalmasak vezetőnek. Ne ez legyen az életcélod.

2019. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%-os. Tehát azzal igazolod, hogy te igazat mondasz, mert te mondtad? Ez milyen érv? XD
2019. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem “igazolom”, hogy igazat mondtam, csak a kérdésre válaszoltam, hogy hogyan lehetséges egy BGE-s diplomával jutni valahova. Nem szükséges igazolnom semmit.
2019. ápr. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!