Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira való bekerüléshez...

Orvosira való bekerüléshez javasolt-e 3 emelt 2020-tól?

Figyelt kérdés
Általános Orvostudományi Karra szeretnék jelentkezni, 2021-ben érettségizem. Az emelt kémia és biológia alapértelmezett, de mivel kötelező egy emelt (és ha jól tudom, nem kapom meg a plusz 50 pontot az x százalék fölötti emeltért), fontolgatom még egy fakt felvételét, amelyből később emeltet teszek, hogy meglegyen a max 100 pluszpont. Nekem ez az angol lenne, mivel nemsokára nyelvvizsgázom belőle. A kérdésem az, hogy szerintetek megéri-e még egy emelt (nem megy-e a másik kettő rovására), egyáltalán számít-e orvosin a nyelvi érettségi? Aki hasonló helyzetben van, az hogy cselekszik?

2019. ápr. 1. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Még 5 emelt is javallott.
2019. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha kémiából és bioszból emeltezel és sikerül olyan szinten, hogy megkapod az 50-50 pontot, akkor nem adnak plusz pontot a 3. emeltért, ami jelen esetben nem lehet nyelv csak fizika.Tehát kötelezően emelt a biosz és fizika/kémia lehet a másik tárgy.
2019. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet, hogy nem lesz releváns amit írok, mert engem nem érintenek ezek a változások és így nem tudok róluk túl sokat, csak annyit, amennyit a húgom elmond.

De azért remélem segítek egy picit.


Az a kérdés, hogy a kötelezően teljesítendő emeltnek a szak által meghatározott felvételi tárgyak közül kell kikerülnie (orvosi esetében biosz, kémia/fizika) vagy lehet akármi más is.

Mert ha lehet akármiből a kötelező emelt, akkor talán megéri angolból csinálni egy emelt szintűt, ha jó a nyelvérzéked. Plusz úgysem fog kelleni és így nem kell tökéletesre megírni. Így az angolt elszámolják kötelezőnek, a biosz-kémiáért pedig megkapod a 100+ pontot (x% felett).

Ha viszont a kötelező emelt csak a felvételi tárgyak közül lehet (biosz, fizika/kémia), akkor 3.-nak szerintem nem fogadják el az angolt. Legalábbis most tudtommal egy szakon sem lehet plusz pontot kapni ha nem felvételi tárgyból érettségizel.

Úgyhogy szerintem inkább egy középfokú és egy felsőfokú nyelvvizsgát csinálj. Így a kötelező nyelvvizsga lehet a középfokú, a plusz pontokat pedig kaphatod a felsőfokúból. Így már van 90 plusz pontod. A maradék 10-et pedig megpróbálhatod OKTV-vel vagy szociális pontokkal megszerezni.


A személyes tapasztalatom az, hogy két fakttal is meg lehet szenvedni, főleg, ha a többi tárgyra is rendesen készülsz. Ráadásul az én sulimban a biosz fakt egy nagy nulla volt, bánom hogy 12.-re nem adtam le, még az alvás is értelmesebb lett volna, mint amit ott műveltünk (tényleg nagyon durva volt!). De végül jól jött ki az, hogy volt alap biosz és fakt biosz is (ez nagyon nem tetszett még 11.-ben), mert így alapon legalább tanultam is valamit. Szóóóóval szerintem ne vegyél fel 3.faktot. Hacsak nem létszükséglet ahhoz, hogy legyen közép és/vagy felsőfokú nyelvvizsgád. De az angolfakt nehézségeiről megkérdezheted a felsőbb éveseket is.


De mindenképpen kérd ki az ofőd/egy számodra kedves tanár véleményét, tájékozódj az iskoládban, és az interneten (megbízható forrásból!)


Sok sikert!

2019. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, persze. Végülis a kémia és biosz emelt túl könnyű :D Inkább a nyelvvizsgát tedd le (legfőképp, mert az is kötelező).


Mellesleg a pontok számításáról senki sem tud semmit és nagy valószínűséggel attól, mert kötelező lesz az emelt, még fog járni azért is az 50 pont, különben nem lenne értelme az 500 pontos rendszernek, ergó más pontszámítás lépne érvénybe, amiről biztos szóltak volna már.

A másik, amire nem gondolsz, hogy a ponthatárokat azok "szülik", akik felvételiznek és nem az egyetem átal hasraütésszerűen teremtett mágikus szám. Tehát, ha (tegyük fel) az egy emeltért nem jár 50 pont NEKED, akkor más is ugyanannyira hátrányban lesz, ergó nem lesz hátrányod emiatt. HA meg ugyanúgy minden egyes emeltért 50 pont fog járni, akkor meg semmi nagy változás nem lesz, csak a nyelvvizsgádnak nem fogod látszatját látni a pontszámodon (mintahogy 2 emeltes szakok esetében ez eddig is így volt).

2019. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Konkrétan ugyanez a dilemma nálam is. Jelenleg 10.-es vagyok, biosz kémia szakon és orvostudományi egyetemre szeretnék jelentkezni.

Azonban én úgy tudom, hogy a 2 emelt szintű érettségi közül az egyikre nem kapsz többletpontot, hisz a 2020-tól életbe lépő törvény szerint egy emelt kötelező. Ez így logikus, és ha te se kapsz többletpontot más se.

Viszont így mindenképpen kell valami pluszt 'letenni az asztalra'. De ha belegondolsz, két fakultáció, ráadásul biológiából és kémiából, amik a nehéz tárgyak közé tartoznak önmagában is nagy kihívás. Ezek mellett kérdésesnek tartom hogy van - e értelme egy nyelvi faktnak, és utána emelt érettséginek, amire nem is 100%-ig biztos hogy jár a többletpont.

Én a nyelvvizsgák letételét javaslom, kisebb elköteleződés, kevesebb energiabefektetés és majdhogynem garantált többletpont ha 2 két külön nyelvből teszed le(ha egy B2 és egy C1 szintű KOMPLEX nyelvvizsgád van két ELTÉRŐ nyelvből 40 többletpontot kapsz, a jelenlegi rendszer értelmében)

2019. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ui.: a jelenlegi rendszer alatt valójában a 2020-tól életbe lépő törvény/felvételi követelmény módosításokra gondolok, tehát a következő felvételi időszakra.
2019. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell ennyire túlbonyolítani mindent, könyörgöm.

"Azonban én úgy tudom, hogy a 2 emelt szintű érettségi közül az egyikre nem kapsz többletpontot" --> először is, koránt sem biztos, hogy nem fog járni pluszpont, másodszor is, ha nem is fog, akkor az CSAK az az 1 emeltre és az 1 nyelvvizsgára fog vonatkozni, tehát abban az esetben a két emeltesek 50 pontot vinnének.

De (!) koránt sem biztos, hogy fog változni a pontrendszer (ha ugyanis az 1. emeltért és az 1. nyelvvizsgáért nem jár 50 illetve a 28 pont, akkor ki lenne az, aki 100 pluszpontot szerezhetne? Márpedig a jelenlegi rendszer erre épül.


Megmondom mi lesz: a felvételinél mindenki egységes minimum +78 pluszponttal fog indulni (50+28), kivéve ha 2 emeltet tesz az illető, mert akkor lényegében a nyelvvizsgáért nem kap pontot (mintahogy 2 emelt mellett jelenleg sem jár, mivel kimeríti a maximálisan szerezhető 100 pontot).

Ráadásul 2012 óta ez a pontszámítás van érvénybe. Annó, amikor arra váltottak, előtte 1 évvel bejelntették. Nem is értem, mit gondoltok, hogy majd 2020. júniusában fogják bejelenteni, hogy júliusban hogy lesznek számolva a pontok?

Inkább menjetek tanulni!

2019. ápr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Halihó!


Én is 2021-ben érettségizem, szintén orvosira szeretnék menni. Ugye 2 emelt kötelező, biosz és kémia/fizika. Én ezt a kötelező 1 emeltet (a kettőn felül, mivel a kötelezőre nincs pont, vagy ha van akkor mindenkinek van) úgy oldottam meg, hogy emeltezek az első nyelvemből.

Sok-sok sikert kívánook!!!

2019. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Emeltezzetek mind a 6 tárgyból, ha ennyire sötétek vagytok! És akkor legalább elcseszitek az összest és helyt adtok az értelmesebbeknek.


(Nyugodtan le lehet pontozni ezt a válaszomat is, ha nem bírtok gondolkodni.)

2019. ápr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!