Valakinek tapasztalata/ véleménye a Pécsi egyetem levelezôs ápoló szakjával kapcsolatban? Lehetôleg a közelmúltból. Összbenyonások? Tanárok? Mennyire gyakorlatias az oktatás? Stb.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 2. 05:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Pí Therapy: Ha pécsen jártok
2019. ápr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem éri meg...bár anno nekem is ezt mondták volna
2019. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Megéri, ha tényleg ez érdekel és képes vagy leülni tanulni. Nem ez a legegyszerűbb szak, hiába könnyű a bejutás a maga 280-284 pontjával. Levelezőre mindenképp csak úgy jelentkezz , ha munka mellett csinálod vagy elég önálló vagy és fogékony erre a témára. Aki semmi egészségügyi tapasztalat nélkül érkezik annak így nehezebb, mint nappalin. Egyébként havi egy hét suli van, reggeltől estig.Tömbösítve vannak az órák ,az első félév alapozó tárgyakból áll. Különben a PTE honlapján meg is tudod tekinteni az órarendet, hogy lásd mire számíthatsz. Tanárok kedvesek, elég családias a légkör. Ami viszont nekem nem tetszett az online Zh írás, van egy adott programjuk amin be kell jelentkezni a neptun kódoddal és jelszavaddal. Minden kérdésre meg van adva hány perc alatt kell válaszolnod, ez nagyon idegfeszítő, mikor számol vissza. Konkrétan olyan mintha egy quiz kérdéssor lenne. Én sokkal jobban szeretem papír alapon írni, mivel ha elrontok valamit akkor újra visszatérhetek ebben a rendszerben viszont ,ha nem jól válaszoltál vissza már nem léphetsz. Emellett az órán is ezt a rendszert kell használni minden óra végén 10 kérdéses vizsga van amit legalább 80%-ra kell teljesíteni különben nem mehetsz ZH-ra. Minden órából van elméleti és gyakorlati oktatás. Gyakorlat számítógép teremben van kivéve az elsősegélynyújtás ez úgynevezett demonstrációs teremben van tartva, ez volt a kedvenc tárgyam nagyon jól magyaráz a tanár.

Megemlítem a szállás témát is ha már levelezőről van szó. Vannak Facebookon albérletes csoportok ahol néhányan direkt csak pár napra adnak ki szobákat. Emellett ott van a kollégium és a Pécsi zarándokház. Nagyjából 3000-4000 Ft körül van per éjszaka.

Összességében:

Jelentkezni kell ,meg kell tapasztalni , hogy milyen ez és mennyire megy.Elvégezhető de ennek ellenére nagyon sokan buknak ki, nehéz bent maradni. Oda kell figyelni a kreditekre és hogy minden vizsgád meglegyen különben hamar át sorolnak fizetősre. Nagy elhivatottság kell ehhez a szakmához.

Ha újra kezdhetném inkább nappalira jelentkeznék.


Bocsi, ha kicsit kusza lett a szöveg 😊

2019. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!