Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a földtudományi szak az büfészak?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 5. 22:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
17%
Mert az, rohadt könnyű és nem is lehet vele elhelyezkedni.
2019. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Miért könnyű és honnan tudod egyáltalán?


Önmagában is BSc-vel is el lehet már helyezkedni egyébként, de aki egy természettudományi szakot kezd, az valószínüleg nem akar megállni PhD előtt...


Szerintem egyik természettudományos képzés sem könnyű, az más kérdés hogy nem annyira gyakorlati skilleket adnak, hanem inkább alapozó képzéseknek mondhatóak a későbbiekhez.

Ettőlmég nem gondolom, hogy könnyű lenne, akkor pl. sokkal több geofizikus lenne...

2019. ápr. 5. 22:58
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
ELTE-TTK? Ha az elso is erre gondolt, akkor abban nagyon nincs igaza, hogy konnyu. Ott vegeztem bsc-t. Rohadt nehez, foleg a matek!!! Elhelyezkedni viszont nem nagyon lehet vele, viszont az ott kinkeservesen szerzett matek tudast mashol kitunoen alkalmazhatod.
2019. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
17%

Rokonom valami földes cuccot végzett.

Ő elment BSC után valami gazdaságisabb irányba ezzel a szakkal mert mondta hogy ha tisztán ilyen földes cucc lenne akkor alig lenne lehetősége, gazdaságival ötvözve meg jelentősen nőttek az esélyei (az addigihoz képest)

2019. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
Mert ebből maga a Bsc nem elég ahhoz hogy viszonylag könnyen kapj munkát és viszonylag jó bérért.
2019. ápr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
6%
bsc-vel munkát kapni kb csak a mérnöki szakokkal lehet.....
2019. ápr. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
87%
Az "okosok" szeretnek büfészakozni mindent, amiről nincs fogalmuk. Az ilyennel nem kell fogallkozni, úgyse értené.
2019. ápr. 6. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk PhD-sként egyetemen melózni 160-ért sem egy nagy karrier
2019. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Mert egy karrier nagyságát a fizetés határozza meg?

Amúgy ennél JÓVAL többet is kereshetnek az egyetemeken... Bárki is legyen az.


És én speciel olyanról is hallottam, hogy valaki ezzel a szakkal, BSc-vel elhelyezkedett a MAV-nál és nettó 400,000 körül keres.

2019. ápr. 6. 18:56
 10/29 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem a pénz a lényeg de fontos. Csak, hogy tudd: Budapesten vagy Nyugat MO-n ennyiből kb éhenhalsz. Vagy majdnem.


Egyébként a te jövőd a tét, ne hallgass ilyen hallottam meg mondták sztorikra. Teljesen ránk se.


Felvin szakleírásoknál van a végzés utáni kilátások fül. Ott van statisztika szerinti kezdi fizetés rengeteg szaknál. Ott össze tudod hasonlítani a dolgokat.


És érdemes még a mennyitkereselponthu oldalon is szétnézni.

2019. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!