Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki ezt a diplomát megszerzi...

Aki ezt a diplomát megszerzi és esetleg az hozzávaló MSc-t is, az hol tud elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
[link]

2019. ápr. 8. 14:58
1 2
 1/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Az ETH-ról gyakorlatilag bárhol.
2019. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ETH elég jó egyetem, igen!


Magyarországon gyanítom hogy kb minden cégnél kapnál vele munkát, meg nyugaton is csomó IT cégnél, banknál, biztosítónál, ...

Viszont bőven nem garancia arra hogy a Google, Apple, Microsoft és társai felvegyenek. Mmint ők nagyon megnézik hogy kit vesznek fel és egy ETHs diploma nem szokta őket alapesetben meghatni (bár nyilván jó pont).


Viszont annak légy tudatában hogy nagyon sokan kibuknak onnan. Pár éve néztem fizika felvételi követelményeket, oda kellett több vizsga olyanoknak akik nem Svájcban érettségiztek.


Nem tudom compscin is így van-e, nem árt utánanézni

2019. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%

Személyfüggő. Csak mert innen kap papírt, nem azt jelenti, hogy a $eggét is kinyalják csak mert ott tanult. Ha csak végig bukdácsol és semmi tudást nem tesz az mellé amit tanítanak, akkor ő sem lesz sokkal előrébb, és ha fel is veszik papír miatt, hamar fény derül rá.


De szerintem nem arra gondolt a kérdező, hogy a papírjával hol tud elhelyezkedni, hanem hogy a szak miből áll és milyen területeket fed le. Vagyis ennek lenne értelme. De ha valóban az van a kérdés mögött, hogy egy ilyen egyetem papírja milyen helyekre juttat be, az régen rossz.

2019. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valóban arra gondoltam amire az utolsó...


Itt nem annyira JAVA szoftverfejlesztők "gyártására" hajtanak szerintem, ha megnézitek a specializációkat: Astrophysics, Physics of the Atmosphere, Chemistry, Fluid Dynamics, Systems and Control, Robotics, Physics, Computational Finance, Electromagnetics, Geophysics, Biology


Meg az is érdekes, hogy ez a szak természettudományok és matematika kategóriában van.

Nem mérnöki tudományokban, holott ezen az egyetemen a mérnöki tudományokhoz van sorolva computer scince meg electrical engineering and information technology is...

2019. ápr. 8. 19:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha csak végig bukdácsol és semmi tudást nem tesz az mellé amit tanítanak..."


...akkor még mindig többet fog tudni mint egy átlagos hazai diák infó vagy hasonló szakról pl a BMEről. Azért ne felejtsük el hogy ez az egyetem az egyik legjobb a világon.


De nyilván jobb cégeknél interjú is van, és ott kiderül mennyire értesz dolgokhoz.


Én mindenképp bátorítanálak hogy próbáld meg, amennyiben tényleg jól mennek ezek a tárgyak gimiben.

Szerintem nagyon, nagyon jó álláslehetőségeid lesznek (pláne masterrel), bőven jobb mint amit bármelyik magyar egyetem tud adni. Nyilván akkor ha érdekel is a téma, mert ha közgazdász akarsz lenni akkor egy Corvinus-osnak nagyobb esélye van hogy felvegyék :D


De ha úgy érzed hogy sikerülhet elvégezni, és financiálisan is tudod fizetni (az egyetem kb ingyenes, de a zürichi lakhatás az egyik legdrágább a világon + ott megélni jó sok pénz), akk mindenképp menj szerintem :)


Tényleg jó hely.

2019. ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező:


Azzal legyünk azért tisztában hogy ez nem egy szoftverfejlesztő, app-gyártó programozókat termelő hely.


Gondolkodni tanítanak meg, sokkal tudományosabb az egész. Ezért tanulnak pl fluids vagy astrophyisics-et is.

2019. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5. Ez is igaz, de még fiatal vagyok...

Majd meglátjuk, de nem látok rá sok esélyt, hogy be kerüljek bármelyik szakra ezen az egyetemen.

Meg amúhy a tandíj 50,000,000 forint lesz ha esetleg kilép addigra Magyarország az EU-ból. (Bár nem hiszem)

2019. ápr. 8. 19:39
 8/12 A kérdező kommentje:

#6. Tudom, én is erre próbáltam rávilagítani...

Ezért az a válasz annyira nem kielégitő, hogy "bárhová".

2019. ápr. 8. 19:40
 9/12 anonim ***** válasza:

"Meg amúhy a tandíj 50,000,000 forint lesz ha esetleg kilép addigra Magyarország az EU-ból"


Lol. Svájc nem tagja az EU-nak, szóval irreleváns hogy Magyarország tagja-e...


És nem fogják bevezetni a tandíjat, ez Európa legjobban finanszírozott egyeteme :D


(jól beelőzve A cambridge-i és oxfordi elitegyetemeket is)

2019. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tagja az EU-nak, de svájci, illetve EU tagállamok állampolgárai tanulhatnak ingyen.
2019. ápr. 8. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!