Informatika vagy jog?

Figyelt kérdés

Jogra készültem de mégis mérnökinfóra mentem. Már majdnem vége az első évemnek és konkrétan utálom, szenvedek vele, most nem igazán tudom elképzelni azt, hogy én ezzel dolgozzak 40 évig. Ezért még februárban jelentkeztem jogra, nyilván önköltségesre.


A kérdésem az lenne, hogy érdemes e maradnom és megpróbálnom valahogy elvégeznem azt remélve hogy egyszer megszeretem. Vagy kezdjem el a jogot ami igaz sokkal jobban érdekel de eleve 5 év a képzés és a kezdőfizetés is egy informatikus fizetés töredéke lenne.


Tudom, hogy nem túl jó a helyzet ezért kíváncsi lennék a véleményetekre, szerintetek melyik a kedvezőbb opció?



2019. ápr. 8. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha már az egyetemen ilyen szinten nem szereted, akkor később se fogod jobban megszeretni - sőt, ez csak rosszabb lesz ha napi 8 órába kell dolgoznod. Hidd el, a jó fizetés maximum az első 1-2 hónapban ad lendületet (már ha persze ilyen körülmények között sikerülne elvégezned és munkát találnod).

Mindenképp azt tanuld, amit szeretsz és ami érdekel.

2019. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Jelentkezz. Az se biztos, hogy felvesznek. Ugyebár emelt idegen nyelv kell. Szóval, ha felvettek akkor mérnökinfot passziváltatod egy évre. Addig a jogra -jársz. Ha tetszik a jog akkor infóról kiíratkozol. Ha nem tetszik még ott a mérnökinfo.
2019. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jelentkezz próbáld ki, meglátod hogyan tetszik és majd döntesz.


2#

Nem kell emelt idegen nyelv, töri vagy magyar emelt is teljesen jó.

2019. ápr. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogos nem kell idegennyelv. Én néztem be valahogy úgy emlékeztem..., köszönöm a kijavítást, elnézést.
2019. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van angol emeltem szóval azzal nem lesz gond.

És köszönöm a válaszokat, különösen a 2.at ez eddig eszembe se jutott hogy lehetséges.

2019. ápr. 9. 17:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség hogy később rosszabb lesz.

Én informatikus vagyok, és nekem is nagyon kemény volt az eleje. Mert az alapok nagyon száraz "alacsony szintű" dolgok, amiknek nem látod az eredményét, így nincs jutalomérzeted.

Viszont amint pár év alatt belejössz, a "nyers" részek már rutinszerűen mennek majd, és átlátod majd az egész szépségét.

2019. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy akár mind a kettőt elvégezheted. Jogászként egy informatika nagyon jól jöhet. Fordítva is. Rengeteg benne a lehetőség.
2019. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szenvedsz, és a jog viszont tényleg érdekel, akkor válts. Ha nem érdekel annyira a jog se, akkor keress egy harmadik szakot. Ha nem szenvedsz most nagyon, akkor akár be is fejezheted: nem kötelező utána informatikusként dolgoznod, de legalább kapsz egyfajta szemléletet, és még más mesterképzésre is jelentkezhetsz vele. (Én például mérnökinformatikus után mentem vezetés és szervezésre.)
2020. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!